Aktuality

V okleštěné sestavě jsme na Duklu neměli. Pražané zvítězili o jedenáct branek

V okleštěné sestavě jsme na Duklu neměli. Pražané zvítězili o jedenáct branek

V 18. kole STRABAG RAIL Extraligy se náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek musel obejít bez zkušených hráčů Tomáše Sklenáka, Sebastiána Stracka a Tomáše Mlotka. A proti silnému výběru HC Dukla Praha to bylo znát. V okleštěné sestavě jsme favoritovi podlehli 27:38 a v tabulce tak klesli na 6. místo.

V 18. kole STRABAG RAIL Extraligy na sebe narazila družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. Pro náš celek to byl třetí duel po sobě s jedním z nejlepších tří týmů aktuální extraligové tabulky. Navíc proti třetí Dukle jsme se museli obejít bez zkušených hráčů Tomáše Sklenáka, Sebastiána Stracka a Tomáše Mlotka. Přitom stále nehraje ani Vojtěch Petrovský. A na palubovce to bylo znát. Pražané od začátku výborně bránili, navíc jim záda jistil spolehlivě chytající Tomáš Petržala. A protože se mladí hráči našeho výběru dopouštěli mnoha technických chyb, trestala je Dukla nekompromisně brankami z rychlých protiútoků. První poločas tak vyzněl jasně pro Duklu v poměru 21:15.

Po změně stran se obraz hry nijak nezměnil. Dukla pokračovala v dominantním výkonu, i když ve druhém poločase už nechodili její hráči do trháků tak často jako v první půli. Nicméně i tak jejich náskok postupem času stále narůstal. Náš tým Pražanům nedokázal sekundovat. Dukla si tak nakonec dokráčela pro jednoznačné vítězství v poměru 38:27 a upevnila si tak 3. příčku v tabulce. To náš celek prohrál potřetí za sebou a klesl na 6. místo.

„Z dnešního utkání jsme měli obavy, ale bylo vidět, že Frýdek-Místek má zraněné hráče. My bohužel taky. Zřejmě se na hráčích podepisuje náročný program. Dneska jsme se opět prezentovali perfektním útokem, který nás zdobí celou jarní část. Nastřílet 38 branek ve Frýdku-Místku je výborné. Trochu mě mrzí, že jsme dostali 27 branek, tam bychom potřebovali být o něco lepší,“ uvedl po zápase trenér HC Dukla Praha Daniel Čurda.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili, dokázali jsme si vytvořit tlak, směrem dopředu jsme hráli velice rychle. Dávali jsme jednoduché góly z rychlých protiútoků. Měli jsme lepší první i druhou vlnu. Utkání jsme zvládli, takže jsem spokojený, protože jsem z tohoto střetnutí měl obavy. Jsem rád, že jsme jej zvládli tak, jak jsme jej zvládli,“ poznamenal Čurda.

To trenéru našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Danielovi Valovi se střetnutí hodnotilo velmi těžko. „Dneska není moc co hodnotit. Dukla vyhrála naprosto zaslouženě. Je fakt, že nám chybělo hodně klíčových hráčů, kteří nám vyhrávali zápasy. Dávají našemu týmu zkušenost. Tentokrát se to sešlo tak, že nám chybělo snad pět hráčů, takže to by poznamenalo každé družstvo,“ upozornil Valo.

„Na druhou stranu i tak jsme se chtěli s Duklou poprat. Obrovský rozdíl byl v obraně, v agresivitě. Zatímco my jsme se na každý gól hodně nadřeli, Dukla dala spoustu jednoduchých branek z našeho brankoviště. Naše hra v útoku byla hodně zbrklá a snadno čitelná. Ztratili jsme mnoho míčů a prezentovali jsme se spoustou signalizované střelby. Špatně jsme se rozhodovali i v klíčových chvílích, kdy se hráči rozhodují mezi tím, jestli budou hrát sami nebo jestli někoho uvolní. To Dukla hrála v útoku s lehkostí, v tempu, rychle a my jsme dneska neměli na to, abychom se porvali o lepší výsledek,“ uznal trenér našeho celku.

18. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 27:38 (15:21)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Cáb – Sklenák, Bureš 2, Chudoba 6/1, Ondrušík 3, Hrachovec 4, Gřešek 4, Havránek, Güttler 2, Choleva 1, Hustopecký 1, Musálek 1, Mazur 3. Trenér: Daniel Valo.
Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 1:0. Bez diváků.


Fotogalerie