Aktuality

Chtěl jsem si v hlavě dokázat, že i já můžu konečně střílet branky, říká Matěj Mazur

Chtěl jsem si v hlavě dokázat, že i já můžu konečně střílet branky, říká Matěj Mazur

V předešlém utkání se náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek musel proti lídrovi STRABAG RAIL Extraligy HCB Karviná obejít bez nejzkušenějšího hráče Tomáše Sklenáka. Matěj Mazur v rozhovoru mluví o tom, jak moc našemu celku chyběl, co říká tomu, že díky tomu dostal více prostoru i v útoku či co očekává od následujícího duelu s pražskou Duklou.

Matěji, máte za sebou dva zápasy s nejlepšími dvěma celky soutěže v relativně krátké době. Po prohře s Plzní jste následně podlehli i Karviné, která vás přehrála rozdílem osmi branek. Nebyl výsledek 37:29 až příliš krutý?
Nemyslím si, že krutý, ale bohužel jsme si to zavinili už v prvním poločase. A sice v posledních pěti minutách, kdy nám dala Karviná lehké góly a udělala si tak větší náskok. Pak už se to s námi táhlo až do konce.

S favorizovaným Baníkem jste drželi krok téměř celý první poločas. Rozhodující náskok si Karviná vytvořila na začátku druhé půle. Čím si vysvětlujete, že jste pak už domácím nedokázali sekundovat?
Když si Karviná vytvořila náskok, hrála ve větší pohodě. Za to my jsme dělali nevynucené technické chyby a neproměňovali gólové šance.

V Karviné jste se museli obejít bez nejzkušenějšího spoluhráče Tomáše Sklenáka. Jak moc byla jeho absence znát a v čem nejvíce vám chyběl?
Tom nám chyběl hlavně ve chvílích, kdy se nám nedařilo a potřebovali jsme hru uklidnit a dát kontaktní branky, aby nám soupeř neutekl do většího brankového rozdílu.

Na pozici střední spojky jste tak dostal více prostoru v útočné fázi. Jak jste se na této pozici cítil? Vnímal jste nějak, že nahrazujete právě Tomáše Sklenáka?
Vůbec jsem nad tím neuvažoval. Spíše jsem si chtěl v hlavě dokázat, že i já můžu konečně střílet branky.

Karviné jste dokázal nastřílet čtyři góly, což je vaše letošní maximum v jednom utkání. Byl jste tak se svým výkonem spokojený? Marjanović pochytal spoustu šancí. Určitě nebylo jednoduché ho tolikrát překonat, je to tak?
Můžu být spokojený jen s výkonem z prvního poločasu. Ve druhém jsem dělal zbytečné technické chyby.

V příštím kole přivítáte doma pražskou Duklu. Ta se sice vezla na vítězné vlně, ale nyní překvapivě prohrála doma s Lovosicemi. Může to její hráče nějak poznamenat? Přece jen asi došlo z jejich strany k určitému podcenění.
Nemyslím si, že to bylo překvapení. Letošní sezona je velmi vyrovnaná, takže může bodovat každý s každým. Nevím, jestli došlo ze strany Dukly k podcenění, ale určitě to její hráče nijak zvlášť nepoznamenalo.

Po dvou porážkách jste klesli na 5. místo, nicméně stále jste v kontaktu s týmy z popředí tabulky. Na třetí Duklu ztrácíte jen jeden bod. Co tedy očekáváte od tohoto souboje? Budete myslet na to, že můžete Pražany sesadit ze 3. místa?
Na tabulku se moc nedívám, jelikož není kompletní a náš cíl je dostat se do play off, které zatím nemáme jisté. Zápas bude určitě vyrovnaný do poslední minuty. Rozhodně chceme Duklu porazit a přiblížit se tím k play off.

Dokážete říct, v čem je největší síla Dukly? Co hlavně budete muset eliminovat? Kudy povede cesta k úspěchu?
Rozhodně si musíme dát pozor na Jonáše Patzla, Matěje Klímu a především překonávat brankáře Tomáše Petržalu.

Po návratu Tomáše Sklenáka z Německa chodíte především do obrany. Vyhovuje vám tato role nebo byste byl rád, kdybyste dostával více prostoru také v útočné fázi?
Tomáš nechodí do obrany, aby měl více sil v útoku. Přece jen už není nejmladší (směje se). Jsem rád, že dostávám více prostoru v obraně. Dostávám se ale také do útoku. I toho mála si velmi cením.

Jak velikým přínosem je pro tým přítomnost Tomáše Sklenáka? V čem vám ostatním nejvíce pomáhá?
Je to obrovský přínos pro celý tým. Všichni můžeme těžit z toho, že hrajeme po boku tak zkušeného hráče, který nám předává své letité zkušenosti. Osobně si jej velmi vážím. Získávám díky němu mnoho zkušeností pro svůj osobní růst.