Aktuality

Karvinou jsme překvapit nedokázali. Ve druhém poločase Baník dominoval

Karvinou jsme překvapit nedokázali. Ve druhém poločase Baník dominoval

V 17. kole STRABAG RAIL Extraligy nastoupili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovce lídra soutěže z Karviné. Domácí celek potvrdil roli favorita a zvítězil naprosto zaslouženě 37:29. Náš výběr tak prohrál podruhé za sebou a zůstal tak na devatenácti bodech.

Karvinský Baník šel do utkání s tím, že chce našemu celku vrátit porážku z prvního vzájemného střetnutí. I když naše družstvo nastoupilo bez nejzkušenějšího hráče Tomáše Sklenáka, nepočínalo si zpočátku vůbec špatně. Domácí hráči sice prakticky pořád vedli, ovšem nedovedli si vytvořit větší náskok. Naši házenkáři jim dokázali sekundovat a nepouštěli je do většího než dvougólového vedení. Několik dobrých zákroků si připsali oba brankáři. Jak Karvinský Nemanja Marjanović, tak náš Jan Marenčák. Sedm minut před koncem prvního poločasu vedla Karviná jen o jeden gól 13:12. Jenže zbývající minuty vyšly lépe favoritovi utkání, a tak do šaten odcházela obě družstva za stavu 17:13 pro Karvinou.

Po změně stran sice snížil Tomáš Mlotek na 17:14, ale následně karvinský Baník během čtyř minut nasázel pět branek po sobě a vytvořil si pohodlný náskok 22:14. Ve zbývajících minutách Karviná dominovala a potvrzovala tak roli favorita. Její hráči hráli ve veliké pohodě. Náskok lídra soutěže narostl až na deset branek. Dvacet minut před koncem vedl 25:15. O konečném výsledku tak bylo rozhodnuto dlouho před koncem. Karviná si nakonec došla k dalšímu vítězství, které bylo už třinácté v této sezoně a upevnila si tak vedoucí příčku v tabulce. Po výhře nad naším týmem poměrem 37:29 si polepšila na 26 bodů. Náš tým je s 19 body stále čtvrtý.

„Dneska předvedla obě družstva tvrdý, běhavý zápas, který se musel divákům líbit. Frýdek-Místek chtěl hrát na začátku hodně běhavou házenou, ale postupně fyzicky odpadl, když jeho hráči museli začít střídat. My jsme v prvním poločase udělali hodně chyb. Navíc nás vychytal několikrát brankář Frýdku. Nebyly to vyloženě výborné zákroky, pochytal střely, které šly doprostřed branky. I tak jsme si vytvořili menší náskok,“ uvedl trenér HCB Karviná Michal Brůna.

„Ve druhém poločase jsme začali dvěma technickými chybami, Frýdek snížil na rozdíl tří gólů. Od té doby však s námi nebyli schopní držet tempo,“ pokračoval Brůna.

To trenéra našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniela Vala ohromně mrzela nepovedená poslední minuta v prvním poločase. „V této pasáži jsme udělali tři chyby, které Karviná potrestala. Místo toho, aby poločas skončil nerozhodně nebo o gól pro Karvinou, tak vyzněl o čtyři branky lépe pro soupeře. Ve druhém poločase už Karviná dominovala a zaslouženě vyhrála, takže jediné pozitivum je to, že kluci zápas nezabalili ani když Karviná vedla velikým rozdílem. Každopádně ale byla lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhrála,“ konstatoval Daniel Valo.

„I když dáváme hodně branek, tak v každém utkání zazdíme spoustu tutovek. Někdy to tolik nevadí, ale Karviná je tak zkušený a kvalitní tým, že každou naši neproměněnou šanci nebo technickou chybu trestala. Faktem je, že Nemanja Marjanović v brance Karviné podal výborný výkon,“ dodal Valo.

17. kolo: HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek 37:29 (17:13)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Cáb – Strack 4, Mazur 4, Hustopecký, Choleva 2, Bureš 2, Musálek 1/1, Chudoba 5, Gřešek 1, Güttler 2, Mlotek 5, Mynář, Hrachovec 3, Ondrušík. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/1. Vyloučení: 5:5. Bez diváků.


Fotogalerie