Aktuality

Na úvod jsme prohráli nejtěsnějším možným způsobem

Na úvod jsme prohráli nejtěsnějším možným způsobem

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v úvodním kole STRABAG RAIL EXTRALIGY těsně nestačili na výběr Nového Veselí. Na jeho půdě v bouřlivé atmosféře prohráli rozdílem jediné branky 23:22.

Úvodní duel letošního extraligového ročníku měl typické znaky prvního soutěžního utkání. V prvním poločase diváci viděli na obou stranách velké množství chyb a neproměněných šancí. Druhá půle nabídla strhující podívanou. Veselí si udržovalo jedno až dvoubrankový náskok. Kolem 49.minuty byl v obraně krvavě zraněn pivot Adam Gřešek. Tento okamžik naše hráče vyhecoval a dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Nedostali se ale do většího než jednobrankového vedení. Domácí celek však nakonec dokázal v rozmezí od 56. do 58. minuty třemi brankami strhnout vítězství na svou stranu a připsal si tak první dva body do tabulky.

„Toto utkán mělo všechny parametry vstupu do sezóny, byla v něm vidět nervozita a množství chyb. Věděli jsme, že nám chybí jedna střední spojka a proti nám je obrovsky kvalitní tým. Vždy, když jsme vedli o dva, o tři góly, zkušení hráči Frýdku, jako jsou Vojta Petrovský nebo Martin Stržínek, stáhli skóre znovu na remízu,“ uvedl po zápase trenér TJ Sokol Nové Veselí Pavel Hladík. „Dnes to bylo šťastné vítězství, děkuji svému týmu, že ukázal morálku a děkuji opět skvělým fanouškům, kteří nás na konci zápasu dotlačili k zisku bodů,“ pokračoval.

Pivot Nového Veselí Miroslav Štohanzl poznamenal, že toto utkání se rozhodovalo hlavně v obraně a velký podíl na výsledku měli brankáři. „Byla to pro nás šťastná výhra proti výbornému soupeři a jsme za ni moc rádi,“ řekl.

Předseda klubu a asistent trenéra Pepino SKP Frýdek-Místek na tiskové konferenci podotkl, že domácí celek po celý zápas tahal za delší konec, takže jeho tým se snažil dorovnávat nepříznivý stav.

„Bylo to první utkání sezóny, takže na klucích byla znát určitá nervozita. Přesto si myslím, že střetnutí mělo solidní úroveň. Když jsme se konečně ve druhém poločase dostali do vedení, tak jsme vyrobili technickou chybu a neproměnili sedmičku,“ posteskl si. „Utkání bylo ovlivněno zraněním našeho pilíře obrany Adama Gřeška, který musel do nemocnice s roztrženým obočím. Je to smůla, když prohrajete o branku, ale nic se neděje, jedeme dál,“ zdůraznil.

Brankář našeho družstva Vít Pyško pogratuloval Veselí ke šťastnému vítězství. „Dneska se mi chytalo výborně. Zápasy ve Veselí mají vždycky bouřlivou atmosféru, a to já mám rád,“ řekl po utkání.

Naši hráči se tak pokusí první body získat v následujícím kole, kdy na domácí palubovce přivítají regionálního rivala z Kopřivnice. Střetnutí mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a KH Kopřivnice je na programu v neděli 16. září v 17 hodin. Hraje se v hale na 6. ZŠ.

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 23:22 (11:10)

Rozhodčí: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1
Vyloučení: 1:3
Diváci: 300

Sestava SKP F-M: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek 1, Šimek, Petrovský 2, Klaban 4, Gřešek 3, Bureš, Kocich 5, Strack 4, Žvak, Musálek 2, Mynář 1, Bosák. Trenér: Jiří Kekrt.