Aktuality

Kluci mají skvělou formu. Pozvánka do reprezentace je logickým vyústěním, říká trenér Valo

Kluci mají skvělou formu. Pozvánka do reprezentace je logickým vyústěním, říká trenér Valo

Hned dva hráči našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek se zúčastní reprezentačního přípravného kempu, který se uskuteční 27. až 29. prosince v Zubří. Adama Gřeška a Radima Chudoba tak čeká také přípravné střetnutí se Slovenskem, na jehož lavičce bude tentokrát jako soupeř stát trenér Daniel Valo.

„Kluci mají skvělou formu, takže mě reprezentační pozvánka ani příliš nepřekvapuje. Je logickým vyústěním, když se podíváme na to, jaké momentálně podávají výkony na hřišti,“ poznamenal trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo na adresu svých svěřenců, kteří dostali pozvánku na reprezentační kemp.

„Je to odraz naší práce. S reprezentačním trenérem Janem Filipem jsme pravidelně v kontaktu. A je třeba říct, že v poslední době je nadšený z našich výkonů. Ostatně bavili jsme se spolu o tom, že v našem kádru jsou i další adepti, kteří by si v budoucnu mohli říct o pozvánku do reprezentace,“ upozornil s tím, že doufá, že se oba hráči v reprezentaci udrží delší dobu.

„Moc bych to klukům přál. Reprezentovat svou zemi, to je ta nejvyšší meta, které může sportovec dosáhnout. Každý by to takto měl mít v hlavě nastavené. Mám radost za kluky i z toho důvodu, že v předešlých letech se z Frýdku-Místku hráči do reprezentace dostávali jen zřídka. Je to velká motivace i pro ostatní spoluhráče,“ řekl Valo.

Frýdecko-místecký trenér působí také jako asistent trenéra u slovenské reprezentace, takže tentokrát budou jeho kluboví svěřenci v roli soupeřů.

„Bude to určitě pikantní. Sám jsem takovou situaci zažil jako hráč. Těším se na to, že kluky uvidím v akci. Momentálně jsou v takové formě, že by mohli v reprezentaci vydržet delší dobu. Moc si přeju, aby tato pozvánka nebyla poslední.“

A čím si podle něj oba házenkáři zasloužili pozornost reprezentačních trenérů? „Radim Chudoba skvěle zapadl do družstva po příchodu z Karviné. Po celou sezonu podává stabilní výkony. Ne nadarmo je druhým nejlepším střelcem celé soutěže. Navíc má veliký podíl na mnoha dalších brankách, na které přihraje nebo na sebe natáhne pozornost soupeřů a tím vytvoří dostatek prostoru pro spoluhráče,“ vyzdvihl Valo výkony Radima Chudoby.

„Pokud jde o Adama Gřeška, tak ten se loni dostával do zakončení třeba jen jednou nebo dvakrát za celý zápas. Letos však hrajeme úplně jinak. Naše spojky jej zásobují mnohem více, takže se střelecky prosazuje a je na něm i vidět, že ho házená mnohem více baví,“ konstatoval Valo a dodal, že oba hráči jsou hodně vytížení. „Dostávají hodně prostoru, což oběma evidentně svědčí.“

I když jsou oba hráči ve skvělé formě, reprezentační pozvánka je překvapila. „Jsem nadšený z každé reprezentační pozvánky. Je to sice krátký kemp, ale věřím, že mi pomůže se výkonnostně posunout o kousek dál,“ řekl Adam Gřešek, podle kterého je škoda, že na kempu nebudou hráči z Německa. „Ovšem stále se zde sejdou ti nejlepší. Budu dělat maximum pro to, abych se výkonnostně posouval kupředu.“

A jak se těší na souboj se Slováky s trenérem Valem na střídačce? „Zatím jsme o tom spolu nemluvili. Musíme vyhrát, už jen pro to, abych mohl říkat, že jsem ho porazil. Nicméně doufám, že se mi po Novém roce nebude chtít nějak "odvděčit",“ směje se.

Radim Chudoba už dříve řekl, že ho pozvánka do reprezentace překvapila a zároveň potěšila. „Jedná se ale o širší nominaci, takže bych ji nepřeceňoval,“ podotkl Chudoba, který je s dvaadevadesáti brankami druhým nejlepším střelcem extraligy.