Aktuality

Po změně stran jsme dominovali. Brno jsme deklasovali na jeho půdě 35:26!

Po změně stran jsme dominovali. Brno jsme deklasovali na jeho půdě 35:26!

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek si v 15. kole STRABAG RAIL Extraligy poradili poměrně hladce s výběrem SKKP Handball Brno, který porazili na jeho půdě rozdílem devíti branek 35:26. O své výhře rozhodli po změně stran, kdy chvílemi dominovali díky perfektní obraně a také tomu, že se v útoku prosazovali ze všech pozic.

Začátek utkání byl vyrovnaný. Nicméně prvních deset minut vyšlo lépe našemu celku, který vedl 5:3. Větší náskok si však naši hráči nevytvořili. Domácí s nimi drželi krok a v 15. minutě se dostali poprvé do vedení, když po brance Martina Janíčka vedli 7:6. Ani Brno ale nedokázalo odskočit, a tak se hrálo velice vyrovnané střetnutí. Od stavu 10:10 však následujících šest minut vyšlo mnohem lépe Jihomoravanům, kteří se dostali do vedení 14:11. Po prvním poločase se však nakonec šlo do šaten za vyrovnaného stavu 14:14. Postupně jsme dorovnali díky trefám Radima Chudoby, Tomáše Mlotka a brankáře Jana Marenčáka, který se trefil přes celé hřiště.

Po změně stran už naši házenkáři domácí výběr ani jednou nepustili do vedení. Prvních pět minut vyhráli 5:2 a odskočili tak na 19:16. Tento nástup ještě Brno zachytilo a dotáhlo se na rozdíl jediného gólu. Naposledy byl nejmenší rozdíl ve skóre mezi oběma družstvy dvacet minut před koncem, kdy jsme vedli 22:21. Následně však začalo naše družstvo dominovat. Úsek od 41. do 53. minuty vyhrálo 7:1. Domácí trenér Pavel Hladík si v této části hry vzal dvakrát oddechový čas, ale ten Brnu nepomohl. Navíc Horut a Stein neproměnili sedmimetrové hody. V těchto chvílích se zrodil rozhodující náskok. Sedm minut před koncem vedl náš tým o sedm branek 29:22. Ve zbývajících minutách Brno přibrzdilo tuto spanilou jízdu, ovšem po závěrečném klaksonu jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství v poměru 35:26.

„Jsem hrozně nespokojený s nastavením a přístupem ve druhé polovině utkání, kdy jsme propadli jako tým. Je to poprvé, co jsem v tomto klubu, kdy jsme zápas nezvládli emočně a druhá polovina zkrátka nebyla dobrá. Hra se nám úplně rozsypala,“ uvedl po utkání trenér SKKP Handball Brno Pavel Hladík.

„Dneska jsme potřebovali body, ale současná situace je složitá. O to více však musíme být koncentrovaní a působit jako tým, což dneska nebylo, a z toho jsem zklamaný,“ dodal.

To trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo mohl být naprosto spokojený. „Podle výsledku se dá říct, že to bylo utkání dvou rozdílných poločasů. Ke konci toho prvního jsme prohrávali už o tři branky, ale naštěstí se nám podařilo ještě do přestávky vyrovnat. A co se stalo po změně stran bylo dané i současnou dobou. Věděli jsme, že Brno bylo v karanténě, takže nemohlo trénovat. Věděli jsme, že je to kvalitní soupeř. Kluky jsem upozorňoval na to, že musíme táhnout, běhat, abychom využili toho, že byli v karanténě. To se také potvrdilo, protože Brno hrálo čtyřicet minut vyrovnaný zápas. Dokázalo dávat branky, výborně bránilo,“ řekl Valo.

„Následně se však projevilo to, že jsme měli více sil, aniž bych snižoval kvalitu našeho mančaftu, protože kluci podali výborný výkon. Hráli skvěle celý zápas, pořád věřili, a to je změna oproti loňskému roku. I když prohráváme nějaký úsek, tak se nezlomíme, bojujeme, což se ukázalo i dneska, kdy to kluci urvali. Ve druhém poločase jsme perfektně bránili, skvěle chytal Víťa Pyško. V útoku jsme se pak prosazovali ze všech pozic. Nepamatuju si, kdy bychom naposledy vyhráli venku takovým rozdílem, takže jsme naprosto spokojení,“ zdůraznil.

Díky přesvědčivému vítězství v Brně si náš tým polepšil na 13 bodů. V tabulce mu patří 5. příčka. Další výhru si bude chtít připsat v úterý 22. prosince, kdy na domácí palubovce hostí v dohrávce 3. kola STRABAG RAIL Extraligy celek TJ Sokol Nové Veselí, který je s pouhými třemi body poslední.

„Teď si musíme odpočinout, protože v úterý nás čeká těžký zápas s Novým Veselím. Kluky jsem už v týdnu upozorňoval na to, že nás čeká dvojzápas. Chtěli jsme vyhrát v Brně, což se povedlo a toto vítězství teď musíme potvrdit ještě doma proti Novému Veselí,“ vzkázal Valo.

„Věřím, že kluci jsou zkušení a zodpovědní, takže tohoto soupeře nepodcení. Nesmíme se dívat na tabulku na to, že budeme hrát proti poslednímu. Pořád mám v hlavě zápas ve Veselí, kdy jsme sice dominovali, ale druhý poločas nás Veselí přitlačilo a udělalo nám problémy, takže ho v žádném případě nesmíme podcenit,“ podotkl kouč našeho výběru.

SKKP Handball Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek  26:35 (14:14)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák 1, Cáb – Rajnoha L., Sklenák 4, Hrachovec, Gřešek 5, Chudoba 7/2, Bureš 3, Strack 4, Mlotek 4, Mazur, Musálek, Ondrušík 2, Güttler 5, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2. Vyloučení: 4:4. Bez diváků.


Fotogalerie