Aktuality

Jsem nadšený z každé reprezentační pozvánky, říká Adam Gřešek. Zúčastní se přípravného kempu před mistrovstvím světa

Jsem nadšený z každé reprezentační pozvánky, říká Adam Gřešek. Zúčastní se přípravného kempu před mistrovstvím světa

Pivot našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Adam Gřešek si svými výkony řekl o pozvánku na kemp české reprezentace, která se bude od 27. do 29. prosince připravovat v Zubří na nadcházející světový šampionát. V rozhovoru mluví o předchozím extraligovém utkání, v němž jsme zvítězili na palubovce Nového Veselí, jak se těší na reprezentační sraz či co říká tomu, že před každým kolem hrozí, že vypadne někdo ze sestavy kvůli nákaze koronavirem.

Adame, po dlouhé době jste se dočkali dalšího vítězství. V Novém Veselí jste vyhráli poměrně přesvědčivě 31:25. Jak moc vám takové vítězství pomůže?
Po vynucené pauze se nám výsledkově nedařilo, dvakrát jsme na domácí půdě prohráli, bod jsme přivezli z Kopřivnice, proto jsem rád, že se nám konečně podařilo zvítězit. Doufejme, že nás tato výhra nakopne k dalším zlepšeným výkonům.

V prvním poločase jste nastříleli 20 branek a vypadalo to, že byste domácím mohli uštědřit pořádný debakl. Druhá půle už byla ale vyrovnanější. Zlepšilo se Veselí hodně nebo to bylo tím, že jste polevili?
V prvním poločase jsme měli opět výpadek, kdy se na nás Veselí dotáhlo, ale naštěstí se nám podařilo tlak ustát a odskočit větším rozdílem. V druhé části jsme místy hráli opět zbrkle, udělali jsme hodně technických chyb, které potom soupeř lehce trestal. Naštěstí nám výborně chytal Víťa Pyško, což nám poté vrátilo klid do hry a Veselí jsme nakonec porazili.

Do Vánoc vám chybí odehrát ještě dva zápasy. Příští víkend hrajete v Brně a následně se utkáte doma opět s Novým Veselím. Bude to pro vás výhoda, že se opět střetnete se soupeřem, se kterým jste si bez problémů poradili na jeho půdě?
Výhoda to určitě bude. Všichni budeme mít v živé paměti, jak tento zápas probíhal, na co si dát pozor. Nové Veselí teď rozhodně nehraje v úplné pohodě, toho musíme využít, ale nesmíme usnout na vavřínech. Potenciál mají stále obrovský, hrají evropské poháry. My po pauze doma prohráli dva zápasy, což už je z mého pohledu více než dost. Další ztrátu si nemůžeme dovolit.

A co očekáváte od duelu v Brně, které zatím odehrálo jen šest utkání?
Brno v tuto chvíli nehraje, jelikož se u nich ve větší míře objevila nákaza koronaviru, takže těžko soudit. Uvidíme, jak se na nich tato pauza podepíše. Svou kvalitu ale rozhodně mají, svědčí o tom i jejich poslední vítězství v Zubří, kde jsme my prohráli. Stále mají mnoho zápasů k dobru, takže pohled na tabulku může být velice zkreslující. My jsme ale posílení vítezstvím v Novém Veselí, takže doufám, že přidáme další.

Na začátku soutěže jste tohoto soupeře porazili. Pamatujete si ještě na tento zápas? V čem hlavně jste tehdy Brno předčili?
Pamatuji, hráli jsme tam třetí zápas během dvou dnů. To ale bylo ještě jiné Brno. V létě jim do týmu přišlo mnoho nových hráčů a také trenér Hladík. Tak velké změny si vždy žádají čas, než se celý tým postupně seznámí a sehraje. Teď Brno hraje rozhodně kompaktněji a jistěji.

V dosavadním průběhu soutěže jste nastřílel 33 branek. Svými výkony jste si řekl také o pozvánku na reprezentační kemp, který se uskuteční 27. až 29. prosince v Zubří. Co to pro vás znamená a co od této reprezentační akce očekáváte?
Jsem nadšený z každé reprezentační pozvánky. Je to sice krátký kemp, ale věřím, že mi pomůže se výkonnostně posunout o kousek dál.

Součástí přípravného kempu bude také duel proti výběru Slovenska, u kterého působí na pozici asistenta trenéra Daniel Valo. Bude tak tento zápas pro vás mít speciální náboj? Budete se s trenérem, který vás vede v klubu, nějak hecovat?
Speciální bude právě proto, že bude na lavičce trenér Valo. Zatím jsme o tom spolu nemluvili. Musíme vyhrát, už jen pro to, abych mohl říkat, že jsem ho porazil. Nicméně doufám, že se mi po Novém roce nebude chtít nějak "odvděčit" (směje se).

Přípravný kemp se objede bez házenkářů hrajících v Německu. Troufáte si říct, jak velkou šanci máte dostat se do užšího výběru, který pak bude reprezentovat Českou republiku na lednovém mistrovství světa?
To, že na kempu nebudou hráči z Německa, je rozhodně škoda. Ovšem stále se zde sejdou ti nejlepší. Rozhodně si netroufám říct, konkurence je obrovská. Já budu ovšem dělat maximum pro to, abych se výkonnostně posouval kupředu.

Když se vrátíme k extralize. Před každým zápasem se musí testovat všichni hráči, kteří ještě neprodělali covid. Ve vašem případě je to takřka celý tým. Je to pro vás hodně nepříjemné být v nejistotě, kdy musíte počítat s tím, že takto můžete přijít i o více klíčových hráčů najednou?
Je to nepříjemné, to určitě. Představte si, že celý týden trénujete, připravujete se na soupeře a den před zápasem vám někdo vypadne ze sestavy. Může se to stát nám nebo komukoliv jinému, nic příjemného to ale rozhodně není. Bohužel, taková je teď doba a pro všechny platí stejná pravidla.