Aktuality

V Zubří jsme si vylámali zuby na výborně chytajícím Mizerovi. Valaši nás přetlačili poměrem 27:25

V Zubří jsme si vylámali zuby na výborně chytajícím Mizerovi. Valaši nás přetlačili poměrem 27:25

V 11. kole STRABAG RAIL Extraligy se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek představili na palubovce HC ROBE Zubří. Především v prvním poločase promarnili spoustu vyložených šancí. Navíc se dopustili řady technických chyb. Domácímu celku tak nakonec podlehli 27:25.

K utkání na horkou půdu Zubří cestovali naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek bez trenéra Daniela Vala, který byl stále ještě v nucené karanténě. Museli se obejít také bez brankáře Víta Pyška a Sebastiána Stracka. Zápas začali lépe domácí, když se ujali vedení 3:1, avšak vzápětí jsme dokázali srovnat. Zubří se muselo vyrovnat se ztrátou Marka Hlinky, který se zranil na začátku duelu. Byla k vidění velice rychlá a pohledná házená, kdy se oba celky dokázaly prosazovat v útoku. Na domácí straně držel obranu jistými zákroky Šimon Mizera. Za stavu 9:7 si Zdeněk Verlík vzal svůj první oddechový čas. Po něm přišlo snížení skóre. Domácím vycházely snad všechny akce v útoku a ve 20. minutě vedli Valaši 11:8. Následně domácí polevili, čehož jsme dokázali využít a skórovali dvakrát za sebou. Důležitým článkem domácí obrany byl Šimon Mizera, který držel Zubří a naší ofenzivě dělal extrémní problémy, kdy chytal jeden náskok za druhým. Naopak jeho dvojče Bohdan se střelecky prosazoval v útoku, celkově se prosadil sedmkrát a stal se nejlepším střelcem domácích v tomto klání. První půle vyzněla poměrem 14:12 pro domácí tým.

Druhý poločas začali lépe opět domácí a hned se dostali do čtyřbrankového vedení. V útoku

jim to šlapalo, na obraně se jim dařilo díky Mořkovskému, který napadal rozehrávku našeho celku. Největší rozdíl ve skóre byl ve 39. minutě, kdy domácí vedli rozdílem pěti branek (20:15). Do poslední patnáctiminutovky nastoupili lépe naši hráči a začali stahovat náskok domácích. Deset minut před koncem se mohli dostat dokonce na ztrátu jen jednoho gólu, nicméně neproměnili trhák a Zubřané ihned zvýšili na třígólový náskok. Závěr utkání byl hektický, dokázali jsme snížit na 24:22, domácí si však vedení uhlídali a zvítězili 27:25.

„Celý týden jsme se připravovali na těžké utkání. Věděli jsme, že Frýdek-Místek v létě opět získal kvalitu příchodem několika zkušených hráčů. Chci poděkovat celému týmu za týmové pojetí celé hry. A to od skvěle chytajícího Šimona po výborně pracující obranu. Vepředu jsme pak byli klidní a trpěliví a dokázali jsme to i v koncovce, která byla hodně vyrovnaná. Dokázali jsme být v klidu a dohrávali jsme útoky bez technických chyb,“ uvedl po zápase trenér HC ROBE Zubří Michal Tonar. „Pro naše mladé hráče je to ohromné plus. Věřím tomu, že si z toho vezmou to pozitivní. Udělali jsme krásný krůček, kdy zůstáváme někde ve středu tabulky, což jsme si před zápasem přáli.“

Vedoucí našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Zdeněk Verlík poblahopřál Zubří k vítězství. „Celý týden jsme se připravovali na obranu i útok Zubří. V prvním poločase jsme Zubří darovali asi šest míčů technickými chybami. V útoku jsme pak neproměňovali spoustu vyložených šancí, kdy gólman domácích Mizera byl dnes rozdílovým hráčem. Hodnotí se to těžce, protože jsme ztratili body po nepochopitelných zkratech v útoku, kdy jsme udělali spoustu technických chyb a neproměnili mnoho vyložených šancí,“ konstatoval Zdeněk Verlík. V tomto klání udělali nebývalé množství chyb i nejzkušenější hráči. „Bylo to dáno výbornou obranou Zubří, která dneska pracovala perfektně. Měli jsme ale více hrát přes pravou stranu. Věděli jsme, že Jurka chodí na vypichy, přesto jsme se toho nevyvarovali a darovali tak domácím několik míčů,“ poznamenal Verlík.

Kouč Zubří Michal Tonar však podotkl, že jeho svěřenci se zejména na Tomáše Sklenáka připravovali celý týden. „Tomáš určitě přestupem do české extraligy kvalitu neztratil, ovšem věk se zastavit nedá. Věděli jsme, že nejspíše nevydrží celých šedesát minut v top formě. Navíc musím kluky pochválit za to, jak jej bránili. Pro hosty bylo nesmírně náročné i to, že celou dobu prohrávali. Dotahování vždycky stojí spoustu fyzických i psychických sil, protože pokud musíte stále dotahovat, jste neustále pod tlakem,“ doplnil Tonar.

Náš tým tak po dlouhé pauze zaviněné koronavirovou epidemií stále čeká na první bodový zisk.

11. kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:25 (14:12)

Sestava SKP F-M: Marenčák, Cáb, Bartoš – Rajnoha L. 2, Sklenák 3, Hrachovec, Gřešek 1, Chudoba 9/3, Bureš, Choleva 3, Mlotek 2, Mazur, Musálek 1, Ondrušík 3, Mynář 1, Hustopecký. Vedoucí družstva: Zdeněk Verlík.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/3. Vyloučení: 8:10. Bez diváků.


Fotogalerie