Aktuality

Zubří má mladé, běhavé kluky. Čekám vyrovnané utkání, hlásí Lukáš Rajnoha

Zubří má mladé, běhavé kluky. Čekám vyrovnané utkání, hlásí Lukáš Rajnoha

Poslední soutěžní duel našim hráčům Pepino SKP Frýdek-Místek vůbec nevyšel a poprvé padli na domácí půdě. Hranicím podlehli 24:30. Nyní už však všichni vyhlížejí další zápas, ke kterému nastoupí v sobotu 21. listopadu na palubovce Zubří. Lukáš Rajnoha v rozhovoru mluví o tom, s jakými ambicemi k tomuto klání se svými spoluhráči pocestuje či co říká tomu, že se nyní extraliga bude hrát častěji, aby se dohrála odložená kola.

Lukáši, po více než měsíci jste si konečně zase zahráli soutěžní utkání. Jak jste se na palubovce cítil po tak dlouhé době?
Těšil jsem se, že si konečně zahrajeme po delší době a ještě k tomu na domácí půdě, takže nervozita naštěstí nebyla.

Prohra s Hranicemi byla poměrně ledovou sprchou, když vezmeme v potaz, jak jste si doposud v soutěži vedli. Čím si vysvětlujete, že jste prohráli takovým rozdílem?
Udělali jsme spoustu technických chyb a spálili strašně moc stoprocentních šancí, které o zápasu rozhodly. Nechci říct, že jsme Hranice podcenili, ale nehráli jsme to, co jsme hráli doposud.

Na lavičce vám chyběl trenér Daniel Valo, který je v nucené karanténě. Bylo hodně poznat, že jste hráli pod vedením někoho jiného?
Měli jsme od Dana jasné informace, jak během týdne, tak i o víkendu, kdy nám je předával Zdeněk Verlík. Poznat to samozřejmě bylo. Dan je velká podpora jako trenér. Ale nemůžeme se vymlouvat na to, že jsme prohráli kvůli tomu, že nebyl s námi.

Neproměnili jste čtyři sedmičky a spoustu vyložených šancí. Navíc jste se dopustili mnoha technických chyb. Bylo to všechno zapříčiněné tím, že vám po tak dlouhé přestávce chybí herní rytmus?
Je to možné. Celková atmosféra během zápasu nebyla taková jako předtím, ale bohužel nám možná chybělo i trochu štěstí.

Vám však duel střelecky poměrně vyšel. Trefil jste se hned sedmkrát. Pamatujete, kdy naposled se vám v extralize střelecky tak zadařilo?
Naposledy asi pár roků zpět, a sice taky proti Hranicím. Bohužel jsem měl taky hodně neproměněných vyložených šanci.

Po prvních pěti kolech jste vedli celou extraligu. V týmu panovala skvělá nálada a všichni si věřili. Co taková porážka udělá se sebevědomím celého družstva? Může ji nějak nahlodat?
Musíme na to co nejdříve zapomenout a začít zase hrát to, co jsme hráli, abychom se zase dostali do hráčské pohody. Věřím, že tento týden už tomu tak bude.

V příštím kole hrajete v Zubří, které po přestávce vyhrálo v Lovosicích, kterým nastřílelo 39 branek. S jakými vyhlídkami k tomuto střetnutí pojedete?
Budeme tam určitě chtít nějaké body urvat. Zubří má mladé běhavé kluky, kteří pod vedením Tonara předvedli hezký výkon, ale určitě tam nepojedeme se skloněnými hlavami. Čekám vyrovnané utkání.

Může pro vás být menší výhodou fakt, že se nyní hraje bez diváků? Přece jen v Zubří jinak vždycky panuje velmi bouřlivá atmosféra, která tentokrát bude chybět domácím hráčům…
Možná, že ano. My se však musíme soustředit hlavně na náš výkon a ne na diváky.

Koronavirová epidemie soutěž hodně přibrzdila, takže se dá předpokládat, že se bude hrát častěji, aby se stihly dohrát všechny odložené zápasy. Vyhovoval by vám nabitější program nebo byste raději více trénovali?
Raději bych více trénoval a zahrál zápas jen jednou týdně, nejsme teď tolik sehraní na to, aby se hrálo tak často.