Aktuality

Po dlouhé pauze přišla ledová sprcha. Hranice nám uštědřily první domácí porážku

Po dlouhé pauze přišla ledová sprcha. Hranice nám uštědřily první domácí porážku

Čtyři neproměněné sedmimetrové hody, k tomu mnoho zahozených vyložených šancí a nespočet technických chyb. Duel 10. kola STRABAG RAIL Extraligy hráčům Pepino SKP Frýdek-Místek vůbec nevyšel. Cementu Hranice tak podlehli rozdílem šesti branek 24:30.

Po více než měsíci se opět začala hrát nejvyšší házenkářská soutěž. V 10. kole STRABAG RAIL Extraligy na sebe narazila i družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Cement Hranice. Naše hráče v tomto duelu vedl vedoucí družstva Zdeněk Verlík, protože trenér Daniel Valo je momentálně v nucené karanténě. Náš tým šel sice do utkání v roli favorita, ale hosté z Hranic jej dokázali zaskočit od úvodních minut. Od samého začátku byly Hranice napřed a v 8. minutě vedly už 5:2. Náš výběr sice hosty nenechal odskočit do většího náskoku, nicméně celou dobu tahal za kratší konec. Po prvním poločase tak vedly Hranice o tři góly 14:11.

Po změně stran jsme hostujícím házenkářům sekundovali prvních deset minut. Prohrávali jsme 16:18. Jenže následujících sedm minut vyhrály Hranice poměrem 5:1 a vypracovaly si tak šestibrankový náskok, vedly už 23:17. Naši hráči se dopustili v útočné fázi řady technických chyb. Navíc hned několikrát si vylámali zuby na skvěle chytajícím Josefu Kučerkovi, který nám nedovolil proměnit ani jeden ze čtyř sedmimetrových hodů. Dvakrát neuspěl Radim Chudoba, po něm ani Mathias Choleva a Adam Gřešek. Střetnutí tak překvapivě nenabídlo žádné větší drama a Hranice si v poklidu došly pro výhru v poměru 30:24 a staly se tak prvním celkem, který letos vyhrál na naší palubovce.
Zatímco náš tým zůstal na osmi bodech, Hranice si díky třetímu letošnímu vítězství polepšily na šest bodů.

„Na domácích bylo poznat, že nehráli to, co před pauzou, kdy byli na vítězné vlně a hráli jako z partesu. Dneska jim to drhlo nejen v obraně, ale prohráli hlavně postupným útokem. Neproměnili celou řadu stoprocentních šancí, navíc nedali čtyři sedmimetrové hody. Když se to všechno sečte, tak je pak výsledek takový, jaký je,“ uvedl po utkání trenér TJ Cement Hranice Jaroslav Hudeček.

„Určitě jsme dneska vyhráli zaslouženě, protože náš výkon byl kvalitní jak vzadu, tak i útočná fáze se dá srovnat s tou obrannou. Byli jsme komplexnější a vyrovnanější než domácí, na kterých se přestávka hodně podepsala. Proto dnešní vítězství až zase tolik nevyzdvihuji. Jsem si vědomý, že na domácích byla přestávka opravdu znát. Pro domácí je výsledek až příliš krutý. Dopomohl k tomu mnoha skvělými zákroky nestárnoucí Pepa Kučerka v naší brance,“ pokračoval Hudeček.

Vedoucí našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Zdeněk Verlík poznamenal, že bylo znát, že hráči dlouho netrénovali. „Ve hře byla spousta technických chyb a neproměněných šancí. Druhý poločas jsme příliš hráli jeden na jednoho. Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. Měli jsme hrát kombinace a počkat si na svou šanci. Místo toho jsme tam chodili z první. Neproměnili jsme také čtyři sedmimetrové hody a spoustu šancí, což rozhodlo o celém utkání,“ konstatoval Zdeněk Verlík.

„Musíme to co nejdříve hodit za hlavu a připravit se co nejlépe na sobotní duel se Zubřím. Máme dva zraněné hráče a dva pozitivní na covid. Doufáme, že nás příště bude více. Nyní jsme dva body ztratili, příště je musíme naopak získat. Věřím, že se z toho ponaučíme, protože jsme neodehráli dobré utkání. Musíme zapracovat na tom, abychom se zvedli psychicky a abychom se příště dostávali do jasných gólových pozicí a nechodili do zakončení jako dnes, kdy jsme spoustu věcí řešili zbrkle, nehráli jsme trpělivě,“ řekl Verlík.

„Teď nám nezbývá nic jiného než tvrdě potrénovat. Věřím, že příště to zvládneme, protože v týmu máme zkušené kluky. Hodně nám na lavičce chyběl Daniel Valo, který je velikou osobností. Určitě by měl v hlavě více variant než já. Musíme věřit v to, že se nám co nejdříve vrátí. Doba je však taková, jaká je a my ji musíme respektovat. Stalo se to nám, může se to stát komukoli jinému. Dneska nám skutečně chyběl,“ dodal.

10. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 24:30 (11:14)

Sestava SKP F-M: Marenčák, Cáb – Rajnoha L. 7, Sklenák 3, Havránek, Hrachovec, Gřešek 3, Chudoba 4, Bureš, Choleva 5, Mlotek, Musálek, Ondrušík 2, Hustopecký. Vedoucí družstva: Zdeněk Verlík.

Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák
Sedmimetrové hody: 4/0 – 3/3
Vyloučení: 2:8 (ČK Zbránek 3 x 2 minuty)
Bez diváků


Fotogalerie