Aktuality

Je to obrovská škoda, byli jsme teď na koni, říká Adam Gřešek k přerušení soutěže

Je to obrovská škoda, byli jsme teď na koni, říká Adam Gřešek k přerušení soutěže

Vstup do letošního ročníku STRABAG RAIL Extraligy se našemu týmu Pepino SKP Frýdek-Místek podařil na výbornou. Zatím prohrál jen na půdě úřadujícího šampiona z Plzně a vévodí tak celé soutěži. Adam Gřešek v rozhovoru mluví o tom, jaká je momentálně v družstvu nálada, hodnotí zápas v Lovosicích, který rozhodl v poslední sekundě a nastiňuje, jak se pokusí udržet v kondici v době, kdy se nebude hrát ani trénovat.

Adame, po pěti odehraných zápasech máte na kontě už osm bodů a vévodíte celé soutěži. Jaký je to pocit?
Určitě příjemný, ale nějak bych to nepřeceňoval. Čeká nás stále spousta zápasů a vše se může rychle změnit.

Zažil jste už někdy dříve takto povedený vstup do extraligy nebo je to poprvé, co zažíváte takový začátek ročníku?
Pár let zpátky jsme měli tuším podobný vstup do sezóny, kdy jsme vyhráli v Plzni, ale je to už dávno.

V porovnání s loňskou sezonou, která byla naopak jednou z nejhorších v celé historii klubu, je to až neskutečný obrat. Určitě se musela změnit nálada uvnitř týmu. O čem se teď nejčastěji se spoluhráči bavíte? Máte prostor i na všelijaké legrácky?
Obrat to je rozhodně, troufnu si tvrdit, že ve všech směrech. Ať už mluvíme o výsledcích, náladě i přístupu. Paradoxně si myslím, že nám minulá sezóna dodala určitou pokoru, protože si všichni moc dobře pamatujeme, jak to minulou sezónu vypadalo. Proto neusínáme na vavřínech. Samozřejmě, nálada v týmu je teď super.

Čtvrtou výhru jste si připsali o předešlém víkendu na půdě Lovosic, které doma moc neprohrávají. Přitom ještě v poločase to s vámi příliš dobře nevypadalo. Co podle vás nakonec rozhodlo o vašem vítězství?
Za tuhle výhru jsme nesmírně rádi, Lovosice jsou doma extrémně silné. První poločas nám nefungovala obrana, dostávali jsme hodně gólů ze spojek, v útoku jsme měli hodně nepřipravených střel. To jsme v druhém poločase eliminovali, začali jsme hrát jako tým, naštěstí to vyšlo.

Sám jste se střelecky prosadil hned šestkrát. Čím to bylo, že se vám tak dařilo?
Řekl bych, že to bylo kombinací hry našich spojek a obrany soupeře. Lovosice se více soustředily na obranu spojek, takže pro mě vznikaly větší prostory, do kterých mi to kluci házeli.

Poslední gól jste vstřelil v poslední sekundě. Něco takového jste zažil asi poprvé, že? Můžete popsat, jak se rozhodující okamžik celého duelu zrodil?
No, něco podobného už jsem jednou zažil. Pamatuji si, že jsem v podobné situaci byl už před pár lety proti Zubří, ale nedal jsem (směje se). Po faulu jsem rozehrál devítimetrový hod na Radima Chudobu a ten mi to z náskoku hned přihrál zpátky, naštěstí to tam spadlo ještě před sirénou.

Pokud vím, jste pokladníkem družstva. Nebude taková trefa příliš drahá?
Nebude, na tohle pokutový řád (naštěstí pro mě) nemyslí.

Počínání celého vašeho mužstva určitě patří k nejpříjemnějším překvapením v letošní sezoně, byť jste v létě hodně posílili. Nyní se však soutěž minimálně na dva týdny přerušila. Jak velká je to pro vás škoda v době, kdy se vezete na vítězné vlně?
Je to obrovská škoda, byli jsme teď na koni. Nedá se nic dělat, doufám, že tato opatření alespoň trochu vrátí situaci do normálu, možná i pustí fanoušky zpátky do haly.

Víte už, co budete v tomto období dělat, abyste se udržel v kondici? A je to vůbec možné, když nemůžete trénovat s ostatními spoluhráči?
Rozhodně to není nic příjemného, člověk musí trénovat sám doma, pokud to počasí dovolí maximálně někam vyběhnout ven. A to se nevyrovná tréninku s týmem v hale ani náhodou.