Aktuality

Adam Gřešek a Martin Kocich reprezentovali na akademickém mistrovství světa

Adam Gřešek a Martin Kocich reprezentovali na akademickém mistrovství světa

Letní příprava je obdobím, kdy se mnohem více trénuje, než hraje. Adam Gřešek a Martin Kocich si však tuto část sezony zpestřili účastí na akademickém mistrovství světa, kde pomohli českému výběru k 6. místu.

Šampionát hostila na přelomu července a srpna chorvatská Rijeka. Český reprezentační výběr byl složený z hráčů ze čtyř extraligových celků.

„Vzhledem k probíhající přípravě na novou sezonu jsme před začátkem samotného turnaje neměli možnost se sehrát. I tak si ale dovolím tvrdit, že se naše výkony s každým zápasem rapidně zlepšovaly,“ uvedl pivot Adam Gřešek.

Český výběr přitom nevstoupil do turnaje ideálně. „Prohráli jsme o šest branek s předposledním mužstvem šampionátu, ale poté se náš výkon zápas od zápasu zlepšoval. Dokázali jsme uhrát i cenou remízu s domácími Chorvaty, kteří nakonec došli až do finále. Tohoto výsledku jsme si cenili nejvíce,“ řekl Martin Kocich.

Pro oba hráče byl start na šampionátu akademiků velice cenou zkušeností. „Jsem moc rád, že jsem si mohl zahrát proti výběrům Portugalska, Chorvatska, Egyptu nebo Rumunska. Trochu mne mrzí, že jsme v průběhu turnaje nenarazili na nějaký asijský tým, jelikož jejich herní styl je odlišný od toho evropského,“ poznamenal Gřešek. „Většina zúčastněných týmů by směle konkurovala nebo předčila naše extraligové celky,“ dodal.

Velmi pozitivně turnaj hodnotil i Martin Kocich, který si užil srovnání sil s ostatními protivníky a věří, že získané zkušenosti zúročí ve své budoucí kariéře. Zklamala jej ale atmosféra při jednotlivých utkáních.

„Do haly nechodilo příliš moc diváků a zápasy měly spíše komorní atmosféru,“ podotkl. Přitom při střetnutích by se diváci rozhodně nenudili. „Musím říct, že hra byla daleko rychlejší a dynamičtější, ale i mnohem silovější, než v naší extralize. Bylo mnohem těžší se prosadit,“ doplnil.

Český výběr obsadil celkovou 6. příčku. Z vítězství se radovali házenkáři z Jižní Koreje.