Aktuality

Ve Frýdku-Místku bydlím už rok, takže jsem chtěl hrát v místě bydliště, říká další posila SKP Tomáš Mlotek

Ve Frýdku-Místku bydlím už rok, takže jsem chtěl hrát v místě bydliště, říká další posila SKP Tomáš Mlotek

Extraligový celek Pepino SKP Frýdek-Místek hlásí další posilu. Vedení klubu se dohodlo s Tomášem Mlotkem, který přestoupil z Hranic. Po Radimu Chudobovi je to tak další hráč, který posílí tým na postu spojky, které loni mladému družstvu chyběly. Tomáš Mlotek v rozhovoru mluví o tom, proč přestoupil právě do Frýdku-Místku či jak se sžívá s novými spoluhráči.

Tomáši, patříte mezi hráče, kteří už mají v extralize něco za sebou. Od nové sezony budete působit ve Frýdku-Místku. Co vás vedlo k tomu změnit dres a proč jste zamířil právě do Frýdku-Místku?
Ve Frýdku-Místku bydlím už rok, takže jsem chtěl hrát v místě bydliště, a to bylo hlavním důvodem. V Hranicích jsem si odehrál dva roky a největším problémem bylo skloubit čas práce a házené.

Společně s Radimem Chudobou jste největšími posilami týmu, který se v nedohrané soutěži krčil u dna tabulky. Co si od nového angažmá slibujete?
Neřekl bych, že jsem jednou z největších posil. Jsem na tom hodně podobně jako ostatní kluci v týmu. Věříme, že si s kluky sedneme a sezóna bude lepší než ta minulá.

Trenér Daniel Valo zmínil, že jste začali trénovat poměrně brzy. Ostatní družstva mají ještě volno. Vyhovuje vám, že jste začali s přípravou na novou sezonu v takovém předstihu nebo byste si od házené raději ještě odpočinul?
Určitě vyhovuje. Vzhledem k tomu, že jsem měl poslední trénink v březnu, jsem dřívější start uvítal.

Jak vás přijali noví spoluhráči? Bude vám dlouho trvat, než se s týmem sžijete a zapadnete do něj?
S většinou hráčů se už znám z dřívějšího působení v lize, s mladšími hráči se pomalu poznávám, takže to nebyl problém. Kluci mě přijali bez problému.

Dovedete říct, jaká bude vaše úloha v týmu? Mluvili jste už s trenérem o tom, co hlavně od vás očekává?
Na tohle je ještě dostatek času. Možná to zjistím až se potkáme všichni na hřišti.

Zmínil jste, že ve Frýdku-Místku žijete už rok. Za tu dobu jste už musel město celkem dobře poznat. Oblíbil jste si nějaká místa? Jak se vám tady žije?
Město už znám dobře. Rád chodím na hory a přístupnost z Frýdku-Místku je skvělá. V tomto ohledu si tak rozhodně nemůžu na nic stěžovat.

Házená není v Česku plně profesionální sport. Pracujete jako voják. Je hodně náročné skloubit práci v armádě s povinnostmi extraligového hráče?
Ano, je to těžké. Především časově, ale dokud to jde, rád budu hrát dále.

Házená je poměrně tvrdý sport. Je pro vás v tomto ohledu výhoda fakt, že jste civilním povoláním voják?
Když už nic, tak jsem měl aspoň naběháno, nic více v tom hledat nejde. (směje se)