Aktuality

Měl jsem nabídky i ze zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Frýdek-Místek, hlásí Radim Chudoba

Měl jsem nabídky i ze zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Frýdek-Místek, hlásí Radim Chudoba

Pepino SKP Frýdek-Místek v poslední době sází především na vlastní odchovance. Před novým extraligovým ročníkem se však vedení klubu rozhodlo posílit tým o několik zkušených hráčů. Jedním z nich je Radim Chudoba, který přišel z Karviné. V rozhovoru mluví o tom, proč se dohodl právě s Frýdkem-Místkem, co si od tohoto angažmá slibuje či jaké ambice má s novým týmem.

Radime, po dvou sezonách strávených v mateřské Karviné, jste se nyní dohodl s Frýdkem-Místkem. Co vás vedlo k tomu změnit dres?
Ano, dohodl jsem se s vedením Frýdku-Místku na roční smlouvě, právě z důvodu ukončení spolupráce v Karviné. Před dvěma lety, když jsem se vracel ze zahraničí, jsem jednal s Karvinou, ale i s Frýdkem-Místkem.

S Karvinou jste hrával o nejvyšší příčky v extralize. Baník každoročně patří mezi hlavní aspiranty na titul. Nepovažujete tak přestup do Frýdku-Místku za krok zpátky?
Za poslední roky to byla asi jedna z nejhorších sezón pro Frýdek-Místek, takže se budeme snažit, aby v následující sezoně byly výsledky lepší a věřím, že s trenérem Danem Valem to bude krok vpřed pro celý tým.

Měly o vás zájem i jiné týmy? Proč jste dal přednost právě Frýdku-Místku?
Měl jsem nabídky i ze zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Frýdek-Místek, protože já i klub jsme měli zájem o spolupráci.

S jakými vyhlídkami přicházíte do Frýdku-Místku? Co si od tohoto angažmá slibujete?
Určitě lepší umístění než v předchozí sezóně. Každopádně to bude chtít nějaký čas, než si všechno sedne, ale pár kluků z týmu znám, takže uvidíme.

Lídrem Frýdku-Místku je Vojtěch Petrovský, který strávil šest let v Karviné. Znáte ještě některého z hráčů Frýdku nebo budete muset postupně všechny poznat?
Vojta je skvělý hráč a jeden z nejzkušenějších v lize, hráli jsme spolu tři roky. Kromě něj znám ještě Víťu Pyška a Tomáše Mlotka, který pochází z Karviné stejně jako já. S dalšími se seznámím.

Jak se sžíváte s novým prostředím? Můžete popsat, v čem jsou největší rozdíly mezi oběma kluby?
Ještě nezačala nová sezóna, tudíž je prozatím brzy něco srovnávat.

Všichni v klubu věří, že následující ročník bude o mnoho lepší než ten předchozí. Nicméně určitě se nedá očekávat, že by měl tým hrát o titul jako Karviná. Kde byste se podle vás mohli pohybovat? Jaké umístění byste považoval za úspěch?
Jak na tom budeme, ukáže teprve čas. Myslím si, že každý v klubu bude chtít lepší umístění, než bylo to loňské. Pro každý tým, do kterého přijdou noví hráči, bude potřeba čas, než se sehrají. V české lize bývá každoročně dost přestupů.

Když se všechny soutěže musely přerušit nebo ukončit, hodně týmů si připomínalo různé zápasy z historie. Karviná vytáhla z archivu mimo jiné finále, v němž se střetly oba celky. Pamatujete tuto dobu?
V té době jsem s házenou začínal. Byl to skvělý nápad připomenout si tuto část historie, takže jsem se na tyto zápasy rád podíval.

Předešlá sezona se nedohrála kvůli opatřením, která měla zabránit šíření koronaviru. Jak jste nesl to, že se soutěž nedohrála? Chyběla vám hodně házená nebo jste byl rád, že jste se mohl věnovat i něčemu jinému? Co jste dělal během karantény?
Házená mi chyběla, ale co se dá dělat. Všichni si odpočinuli až nezvykle dlouho. Po sezóně jsme zvyklí zhruba na čtyřtýdenní volno, takže se určitě těším až začne liga.