Aktuality

Teď už mi házená chybí. Nejvíce se těším na to, až si hodím na branku, říká Pavel Musálek

Teď už mi házená chybí. Nejvíce se těším na to, až si hodím na branku, říká Pavel Musálek

Pavel Musálek, hrající na levém křídle, patří k dalším hráčům, kteří se dohodli na prodloužení kontraktu, takže jej i v následující sezoně budou diváci vídat v barvách Pepino SKP Frýdek-Místek. Mladý házenkář v rozhovoru mluví o tom, proč v týmu zůstal po nepovedené sezoně, jak se podle něj zvýší konkurence v družstvu či co očekává od příští sezony.

Pavle, patříte mezi hráče, kteří po sezoně, která byla jednou z nejhorších v historii klubu, s týmem prodloužili smlouvu. Co vás vedlo k tomu zůstat ve Frýdku-Místku i nadále?
Přišel nový trenér, pár nových, dobrých hráčů, tak věřím v to, že se loňska sezóna nebude opakovat a postupně půjdeme jenom nahoru.

Na rozdíl od ostatních hráčů jste podepsal smlouvu jen na jeden rok. Proč jste preferoval kratší kontrakt? Může to působit tak, že si po sezoně budete hledat jiné angažmá, nemyslíte?
To nevím, jak to může působit, ale mám to radši, mít otevřené možnosti, vždycky jsem měl smlouvu na rok.

Zajímaly se o vás už nyní některé jiné kluby z extraligy?
S žádným jiným klubem jsem nebyl v kontaktu.

Nemáte trochu obavu, že trenéři budou dávat více prostoru hráčům, se kterými klub počítá i do nadcházejících let? Nemůže to pro vás být trochu nevýhoda?
Nemám. Jak už jsem řekl, vždycky jsem měl smlouvu jenom na rok. Navíc dost dalších hráčů má smlouvu platnou jenom na jeden rok.

Tým během jara a léta posílí několik zkušenějších hráčů. Bude o to náročnější vytvořit si stabilní místo v sestavě?
Pro mě osobně to bude stejné. Na mém postu se nic nemění oproti loňské sezóně, ale na spojkách to bude nabité a mladší hráči to budou mít těžší.

Pořád patříte mezi nejmladší hráče družstva. Jakou roli byste měl plnit v nadcházejícím ročníku?
Jak už jsem řekl, na mém postu se nic nezměnilo, takže se budu střídat s Lukášem Rajnohou.

Loňská sezona se vám vůbec nepovedla. Rozebírali jste ji ještě nějak se spoluhráči, když na to teď bylo dostatek času? Z čeho hlavně se budete muset poučit do budoucna?
Moc jsme se k tomu radši nevraceli, každý na to chceme co nejdříve zapomenout.

Jak snášíte to, že jste nyní tak dlouho bez házené? Co vám nejvíce chybí? Nebo jste rád, že si můžete od trénovaní a hraní trochu odpočinout?
Ze začátku mi to nevadilo, byl jsem rád, že jsem si mohl odpočinout, ale teď už mi to chybí a nejvíce se asi těším na to, až si hodím na branku.

Co očekáváte od nového extraligového ročníku, do kterého půjdou všechny týmy po hodně dlouhé přestávce? Budete si do něj dávat nějaké osobní cíle?
Určitě skončit lépe než loňskou sezónu a dostat se do play off.

V nedohrané sezoně jste zůstali daleko za branami případného play off, které už se nedohrálo. Dokážete říct, s jakými vyhlídkami půjde družstvo do nové sezony?
Dostat se do play off, by mělo být samozřejmostí. Pak uvidíme, jak si sedne nový tým a jak nám vydrží zdraví.