Aktuality

Mladší žáci vyhrávali, kde mohli. Starší si drželi standardní výkonnost

Mladší žáci vyhrávali, kde mohli. Starší si drželi standardní výkonnost

Koronavirová epidemie ukončila předčasně žákovské soutěže. Velká škoda je to zvláště pro mladší žáky Pepino SKP Frýdek-Místek, kteří v nedohrané sezoně sbírali úspěchy na několika frontách. Špatně si však nevedli ani starší žáci. Ti si drželi standardní výkonnost.

Pepino SKP Frýdek-Místek mělo v letošní sezoně v soutěžích hned čtyři žákovská družstva. Starší žáky ročníků 2005 a 2006 a mladší žáky ročníků 2007 a 2008.

„Letos měli sezonu perfektně rozehranou především mladší žáci, u kterých se dá říct, že vyhrávali, kde mohli,“ uvedl vedoucí trenér mládeže Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel.

Mladší žáci jasně vyhráli Československou ligu, přes regionální a následně krajskou kvalifikaci se probojovali do republikového kola mladšího žactva. V únoru si výtečně počínali na mezinárodním turnaji Zorno cup ve slovenské Stupavě, kde obstáli v silné konkurenci českých i zahraničních týmů a vybojovali třetí místo. Navíc jasně vévodili soutěži Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

„Dosažené výsledky mladších žáků ukazují, že máme velice silnou mládežnickou základnu, ze které můžeme čerpat v budoucnu,“ poznamenal Martin Strnadel a zároveň poděkoval trenérům Zdeňku Rajnohovi, Janu Surovcovi, Radku Buchalovi i ostatním.

Starší žáci si pak podle vedoucího trenéra mládeže Pepino SKP Frýdek-Místek drželi po celý rok standardní výkonnost. „Do žákovské ligy se kvalifikovali z prvního místa. V soutěži se pak drželi ve středu tabulky. Pohybovali se kolem desáté příčky, než liga skončila,“ konstatoval.

Talentovaní hráči se dostali do výběru RHC, se kterým se zúčastnili srovnávacích turnajů s ostatními RHC. Tento celek se zúčastnil i Československé ligy, která se však nedohrála.

„Je velká škoda, že výběry RHC neodehrají přebory krajských reprezentací v Kuřimi, kde měl náš výběr obhajovat loňské prvenství,“ popsal Strnadel, který vede tento celek společně s Radkem Bartošicem z Ostravy.

„Chtěl bych poděkovat trenérům Radimu Hustopeckému staršímu, Radimu Hustopeckému mladšímu a vedoucímu družstva Zdeňku Srníkovi. Zároveň jim i všem hráčům přeji, aby se co nejlépe vypořádali se současným nouzovým stavem. Věřím, že se všichni s tímto obdobím popasují a budou připravení na nadcházející sezonu, do které všichni půjdeme s obrovským odhodláním znovu se poprat o co nejlepší výsledky,“ uzavřel Strnadel.