Aktuality

První turnaj Masters ve Frýdku-Místku

První turnaj Masters ve Frýdku-Místku

Exekutiva Moravskoslezského krajského svazu házené se na svém jarním zasedání zaobírala myšlenkou zpestřit a zatraktivnit soutěže minižáků nebo začínajících mladých házenkářů.

 Proto vznikl v soutěžním ročníku 2017/2018 projekt nesoucí název FESTIVALY HÁZENÉ (pro nejmenší) a seriál turnajů MASTERS 6+1. Tento má usnadnit přechod našim nejmenším hráčům z házené 4+1 do „velké házené“ sedmičkové.

V sobotu 4.11.2017 se ve Frýdku-Místku odehrál první ze čtyř turnajů „MASTERS“ 6+1 na velkém hřišti . Tento seriál turnajů je vypsán pro začínající hráče narozené v roce 2006 a družstva mini kteří s házenou teprve začínají.

Na tomto turnaji, který pořádal oddíl Pepino SKP Frýdek-Místek, jsme přivítali družstva SKH Polanka, dívky Sokola Poruby, chlapce ze Sokola Ostrava, KH Kopřivnice a domácí reprezentovalo družstvo minižáků a družstvo začínajících mladších žáků ročníku 2006.

Turnaj se odehrál ve dvou základních skupinách.  Skupinu A ovládli mladí sokolíci z Ostravy, na druhém místě skončily sokolky z Poruby a na třetím místě frýdecko-místečtí začínající mladší žáci 2006. Skupinu B nakonec vyhráli mladíci z Polanky, na druhém místě skončili minici SKP a na třetím pak mladé naděje Kopřivnice.

V nadstavbě se pak střetla družstva o umístění v turnaji. O 5.- 6. místo frýdecko-místečtí začínající mladší žáci 2006 porazili naděje Kopřivnice. Na třetím místě se umístily sokolky z Poruby, když porazily SKP Frýdek-Místek mini. Finále pak ovládli sokolíci z Ostravy, kteří porazili miniky z Polanky.

Účastníci turnaje se opravdu neměli čas nudit, součástí totiž byly ve vedlejší hale dovednostní soutěže a utkání ve vybíjené.

Krásné sobotní sportovní dopoledne završilo vyhodnocení celého klání a odměnění všech družstev poháry, pamětními medailemi a sladkostmi. V tomto turnaji zvítězila radost ze hry a sportovní nadšení našich nejmenších házenkářů a házenkářek z Moravskoslezského kraje.

„Pro mnohé to byl turnaj, na kterém  poprvé hráli na velikém hřišti. Nejednalo se však jen o házenou, poněvadž házenkáři musí být všestrannými sportovci a nemohou jen, tak zahálet. Děti soutěžily ve slalomové dráze v driblinku, obratnost si vyzkoušeli na „opičí dráze“,  sestřelovaly kužely v brance nebo házely na basketbalový koš. Velice atraktivní se stala vybíjená mezi jednotlivými družstvy. Ač jsme se celou dobu snažili soutěžit podle známého hesla Pierra de Couberntina „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ my přeci jen určili vítěze. A to byli všichni účastníci hráči, rozhodčí, pořadatelé i rodiče. Přeji dalším festivalům a turnajům Masters mnoho úspěchů,“ zhodnotil první klání tohoto projektu předseda komise mládeže MSKSH a vedoucí trenér RHC SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel.