Aktuality

Nevídaný obrat ve druhé půli přinesl třetí výhru v sezoně. SKP – Lovosice 27:24

Nevídaný obrat ve druhé půli přinesl třetí výhru v sezoně. SKP – Lovosice 27:24

V zápase 21. kola STRABAG Rail Extraligy předvedli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek nevídaný obrat. Po nepovedeném prvním poločase dokázali po změně stran otočit nepříznivý průběh utkání a soupeře z Lovosic nakonec přehráli o tři branky 27:24. Mohli se tak radovat ze třetího vítězství v letošní sezoně.

Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice začal minutou ticha za nedávno zesnulého Jaroslava Hustopeckého, dlouholetého funkcionáře a trenéra mládežnických družstev našeho klubu. Pak už se začalo hrát. Diváci viděli dva rozdílné poločasy. Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté z Lovosic, kteří se velice rychle ujali vedení 6:0. Náš tým se poprvé gólově prosadil až v 9. minutě brankou Sebastiána Stracka. V následujících minutách už náskok Lovosických nenarůstal, nicméně hlavně díky brankám Jiřího Motla a Lukáše Malého odcházeli hosté po prvních třiceti minutách do šaten spokojenější. Na ukazateli svítilo skóre 10:16.

Kdo by si myslel, že duel byl po prvním dějství rozhodnutý, ten by se spletl. Po změně stran se totiž náš celek nadechl k velikému zvratu. Prvních sedm minut vyhrál 5:0 a rázem byl zpátky v zápase. Několik povedených zákroků předvedl brankář Vít Pyško, kterému v některých případech pomohly i nastřelené tyče lovosických hráčů. V té době však Lovosice stále ještě vedly, byť už jen o dvě branky. Poprvé dokázali naši hráči vyrovnat deset minut před koncem, kdy se prosadil Jakub Ondrušík. V závěru viděli diváci nervy drásající koncovku, kterou nakonec zvládli lépe naši házenkáři a mohli se tak radovat z třetího vítězství v této sezoně. Lovosice nakonec přehráli o tři branky poměrem 27:24.

„Musím upřímně pogratulovat Frýdku-Místku k vítězství. Všichni utkání viděli. Po krásném prvním poločase se nám zápas ve druhé půli úplně rozsypal. Už několikrát jsem říkal, že jsme zralí na případ pro psychologa, protože se bojíme vyhrát. Když už nějak saháme po vítězství, zalekneme se toho, začneme dělat chyby, dostaneme soupeře na koně a ten pak využije domácího prostředí,“ uvedl po zápase Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice.

„Není náhodou, že za dva roky jsme venku vyhráli jen v Maloměřicích. Něco na tom je. Naším úkolem je zjistit, v čem je problém,“ dodal.

Trenérovi našeho týmu Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomíru Kavkovi se tentokrát střetnutí hodnotilo dobře. „Byť po prvním poločase jsem jako pesimista říkal, že tam budeme muset hodit ručník. Ale tak, jak se nám nepovedl vstup do utkání, tak se nám naopak podařil začátek druhé půle, kdy první pětiminutovku jsme vyhráli 3:0. Vít Pyško v ní měl dva dobré zákroky a tím se nám podařilo soupeře trochu znervóznit,“ řekl Kavka s tím, že pak se jeho svěřenci dotáhli, ale nemohli duel zlomit ve svůj prospěch. „Mohlo se tak stát už za stavu 21:21. Lovosice šly znovu do vedení o dva góly a musím klukům poděkovat, že to psychicky nezabalili, když jsme prohrávali o dvě branky. Jsem rád, že to znovu dotáhli a pak i otočili. Konec už jsme hráli v euforii. Byl hektický. Lovosice udělaly chybu, kterou jsme potrestali,“ konstatoval frýdecko-místecký kouč.

„I naše výkony jsou hodně o hlavách. Už zápas s Hranicemi jsme dlouho drželi, ale nedokázali jsme ho překlopit do našeho vedení. Tentokrát se nám to naštěstí povedlo, byť jsme se dlouho dotahovali. Musím klukům poděkovat za druhý poločas, protože ze sebe skutečně vymáčkli všechno. Mrzí mě jen zranění Erika Žvaka, který má zlomený nos, ale házená je tvrdý sport a taková zranění k ní patří,“ poznamenal Kavka.

Náš celek si tak polepšil na šest bodů, v tabulce je však stále předposlední. Na poslední Maloměřice má nyní náskok tří bodů. Lovosice zůstaly na 17 bodech a zatím jsou osmé.

21. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 27:24 (10:16)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Fritz – Hrachovec 3, Petrovský 3, Gřešek 4/1, Unger 7/6, Brožek 2, Strack 3, Žvak, Mazur 1, Musálek 1, Lefan 1, Garba, Ondrušík 2, Hustopecký. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 9/7 – 4/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 223.