Aktuality

Nechceme se přizpůsobovat stylu hry Hranic. To by poté mohl být problém, říká Adam Gřešek

Nechceme se přizpůsobovat stylu hry Hranic. To by poté mohl být problém, říká Adam Gřešek

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek zatím čekají na první bodový zisk v novém kalendářním roce. Pivot Adam Gřešek v rozhovoru mluví o poslední porážce na půdě Nového Veselí, výhledech družstva do střetnutí s Hranicemi i současném rozpoložení mladého týmu, který navíc trápí i početná marodka.

Adame, zápas v Novém Veselí pro vás dopadl příliš krutě. Prohráli jste 35:22. Odpovídá výsledek průběhu střetnutí? Byl mezi oběma celky tak veliký rozdíl?
Výsledek vypadá hrozivě, dle mého to vůbec neodpovídá našemu výkonu. Nemyslím si, že by mezi námi byl až takový markantní rozdíl. Musím kluky pochválit, že i za tak nepříznivého stavu bojovali až do konce.

S domácími jste drželi krok do stavu 6:6, následně jste ale neproměnili hned několik šancí, čehož Veselí využilo k tomu, aby vám odskočilo. Na čem jste hlavně ztroskotávali v této části zápasu?
Přesně tak. Nebylo to o tom, že by nás Nové Veselí nějak výrazně přehrávalo. Do šancí jsme se dostávali, jenomže koncovka byla tristní, a to už se s námi poté vleklo zbytek zápasu.

Dá se říct, že se duel lámal už v těchto chvílích? Ve které pasáži jste nejvíce ztratili?
Právě od stavu 6:6 nastal zlom. Přestávali jsme dávat vyložené šance. Jen během prvního poločasu jsme jich neproměnili celých čtrnáct a jednalo se opravdu o vyložené šance, žádné střely z dálky. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a bojovali dále. Za celý zápas bych ale těch neproměněných šancí snad napočítal kolem dvaceti. Takový počet jsem asi zatím ještě nezažil.

Když bychom se vrátili na podzim, tak v domácím klání jste nad Veselím dlouho vedli a o výhru nebo alespoň remízu jste přišli až v závěru. Čím si vysvětlujete, že tentokrát vás Veselí přehrálo takovým rozdílem?
Jak říkám, ten výsledek je pro nás krutý. Rozdíl byl v neproměňování šancí. S více, než dvaceti neproměněnými šancemi se ale nemůžeme divit, jaké skóre svítilo na konci utkání na tabuli. Je to pro nás velký zdvižený prst, takhle to dál nemůže jít.

V následujícím kole přivítáte doma Hranice. Na podzim jste na jejich půdě nezačali špatně, ale nakonec Hranice zápas otočily a dovedly do vítězného konce. Vybavujete si ještě tento duel?
Samozřejmě, že vybavuji. V Hranicích jsme měli za úkol nerozchytat Kučerku, který je velice zkušený gólman, což se nám povedlo. Bohužel, rozchytali jsme mladého Klementa, na kterém jsme si vylámali zuby. Byl to podobný příběh, jako teď s Veselím, kdy nás srazila na kolena efektivita střelby.

Jaký zápase očekáváte nyní, když budete mít vy výhodu domácího prostředí? Může tato skutečnost sehrát velkou roli, když Hranice teď vyhrály v Lovosicích?
Přál bych si, abychom nepolevili v bojovnosti. Ta se mi ve Veselí líbila. Věřím, že před domácím publikem bude ještě větší. Hranice jsou stále v boji o play-off, nemají nic jisté. Pro nás je teď každý bod klíčový. Očekávám velmi bojovné utkání.

Hranice jsou pověstné tím, že většinou hrají trpělivě, nikam nespěchají. Budete chtít jejich tradiční způsob hry nějak narušit? Co by na tohoto soupeře mohlo platit?
Nechceme se přizpůsobovat jejich stylu hry. To by poté mohl být problém. Během zimní přípravy jsme se zaměřovali hlavně na kondici. Myslím si, že jsme na tom fyzicky lépe, což by se mohlo v pozdějších fázích utkání projevit. Takže pokud budeme bojovat a proměňovat šance, věřím, že uspějeme.

Vít Pyško na tiskové konferenci po utkání v Novém Veselí mluvil o tom, že tým je nyní v hodně špatném psychickém rozpoložení. Jak těžké je zlepšit náladu v družstvu, když se vám výsledkově vůbec nedaří?
Samozřejmě, že to jde poznat, takovou sezónu nepamatuji. Není zvykem, aby Frýdek-Místek hrál skoro na úplném chvostu tabulky. Bohužel, realita je taková. Je těžké na to nemyslet, máme hodně mladých kluků, kteří hrají extraligu prvním nebo druhým rokem. K tomu se ještě přidala četná zranění. Zbraně však neskládáme, rozebíráme si naše chyby a snažíme se na nich na tréninku denně pracovat. Nyní nás však už nikdo spasit nepřijde, takže jinak, než tvrdou prací se z místa nepohneme.

Do konce základní části zbývají už jen čtyři kola. Když se podíváte na váš los, kolik bodů byste v nich chtěli získat? Ve kterých střetnutích si budete nejvíce věřit na určitý bodový zisk?
Čekají nás ještě dva domácí zápasy, s Hranicemi a Lovosicemi, v těch musíme bodovat. Nebude to však nic lehkého. Oba týmy nemají jisté play-off. Venkovní zápasy jak v Plzni, tak v Jičíně budou extrémně těžké, ale už nemáme co ztratit.

Pomalu se už blíží také zápasy v play out, které pro vás budou nejdůležitější v celé soutěži. Připravujete se už nějak na rozhodující část sezony?
Jdeme zápas od zápasu. Nyní ještě nemá smysl připravovat se na play out. Víme, že se v něm střetneme s Maloměřicemi. Další dva týmy ještě jisté nejsou. Chceme jít do této fáze s co největším počtem bodů. To je pro nás momentálně rozhodující.