Aktuality

Na Vysočině jsme drželi krok jen do stavu 6:6. Nové Veselí – SKP 35:22

Na Vysočině jsme drželi krok jen do stavu 6:6. Nové Veselí – SKP 35:22

V 18. kole STRABAG Rail extraligy se naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek představilo na půdě Nového Veselí. S favoritem drželo krok jen v prvních dvanácti minutách. Následně se naplno projevila kvalita domácích, kteří nakonec vyhráli jednoznačně v poměru 35:22.

Střetnutí mezi Novým Veselím a naším celkem Pepino SKP Frýdek-Místek bylo vyrovnané jen v úvodu. S domácími jsme drželi krok do stavu 6:6 ve 12. minutě. Poté se začala projevovat převaha domácího týmu, kterému vycházela spolupráce s pivotem. Postupem času se rozstříleli také vysoké domácí spojky. Náš výběr udělal technické chyby a nedokázal proměnit spoustu gólových příležitostí, které ztroskotaly na výborném výkonu domácího gólmana Michala Studeného. V dalším průběhu duelu nedokázali naši hráči vzdorovat výborně hrajícímu Veselí, které hnáno skvělou diváckou kulisou nepolevilo ve svém výkonu a po dvou porážkách v letošním roce dokázalo zvítězit. Dva body tak zaslouženě zůstaly na domácí půdě Nového Veselí, které přehrálo náš celek třináctibrankovým rozdílem 35:22.

„Chtěl bych říct, že je tento výsledek pro Frýdek až příliš krutý. V úvodu hrál do stavu 6:6 výborně a soustředěně, byl na nás dobře

připravený a utkání bylo vyrovnané. Využil prostorů, které nám dělaly problémy. Já moc děkuji týmu, že jsme předvedli takto dominantní výkon, za který jsme moc rádi. Výsledek byl krutý, protože my jsme dneska opravdu zahráli top výkon se vším všudy, co k tomu patří – ať už v postupném útoku, tak v přechodu. Proto byl ten rozdíl tak velký,“ uvedl po utkání trenér TJ Sokol Nové Veselí Pavel Hladík.

„Určitě to nebylo jenom tím, že by Frýdek odehrál tak špatné utkání. Bylo to určitě naším výborným výkonem, Frýdek bojoval a dřel. Přestože utkání skončilo vysokým rozdílem, tak i díky tomu, že to Frýdek nezabalil a rval se do konce o každý balon. To se muselo líbit i divákům. Těm bych chtěl moc poděkovat za dnešní podporu. Také bych rád vyzdvihl skvělý výkon Michala Studeného v brance. Moc děkuji klukům, že jsme k tomu takto přistoupili, protože takovéto zápasy bývají zrádné,“ pokračoval.

„Takový zápas jsme už moc potřebovali. Hráli jsme tvrdou, rychlou házenou, co jsme si řekli. Tohle si musíme podržet do dalších zápasů. Hlavně nám zachytal výborně gólman Michal Studený. Podpora fanoušků byla dnes zase skvělá a všichni bychom jim chtěli moc poděkovat,“ poznamenal David Melichar, levá spojka Nového Veselí.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka poblahopřál Novému Veselí k zaslouženému vítězství. „Předvedli jsme svůj standard, který teď máme, kdy se potýkáme s neproměňováním šancí. Jenom za první poločas jich bylo čtrnáct. Když

jsme se ještě tahali o branku, dvě, tak jsme udělali technické chyby a domácí, jak se dostali do

vedení, tak už si to hlídali. V útoku jsme měli v podstatě jediného hráče, který odpovídal extralize v útoku, a to Sebastiána Stracka, který je schopen dát branky a prosadit se. Ostatní se k němu tak nějak nepřidávali,“ konstatoval Kavka, kterého potěšilo, že se po nemoci vrátil Jakub Ondrušík.

„Dnes dostali šanci téměř všichni hráči. Myslím, že i Honza Skřehot v útoku konečně ukázal, co v něm je. Ale bohužel je to hráč druhé kategorie, který potřebuje nějaký čas. Dopláceli jsme na technické chyby, dostali jsme spoustu branek na nepostavené obraně z rychlých útoků po našich chybách. Samozřejmě také spojky Veselí jsou velmi dobří střelci z dálky.“

Domácím pogratuloval k výhře také brankář našeho týmu Vít Pyško. „My jsme tady jeli s tím, že nemáme co ztratit. Uvědomovali jsme si, že Veselí je tabulkově výš – o sedm výher, což je strašně moc. Mělo dva zápasy, kdy se mu nepodařilo porazit soupeře, což my taky. U nás to ovšem není nic neobvyklého, u Veselí docela ano. Proto jsme tady jeli s určitou nadějí,“ řekl Pyško s tím, že do stavu 6:6 byl zápas naprosto vyrovnaný. „Bylo to o dvou hráčích, našem Sebastiánu Strackovi a u domácích Nikolu Sekulićovi, který nám dělal na začátku největší problémy. Pak jsme neproměnili tři vyložené šance a dostali jsme tři rychlé góly. Místo nerozhodného stavu, případně jednogólového vedení jsme rázem prohrávali o šest branek,“ upozornil frýdecko-místecký brankář.

„Když se k tomu přidají problémy, ve kterých nyní jsme, tak to na hráčích, kterým je teprve dvacet let, zanechá obrovskou stopu. Ať si říkáme, že je to jen o naší hlavě, tak děláme zbytečné chyby, které nedělají naši starší dorostenci. Dostáváme se tím do takového psychického stavu, že už nevěříme tomu, že bychom s tím mohli něco udělat. I když se hecujeme, pak nastoupíme do druhého poločasu, dostaneme tři góly. Z šestigólového vedení soupeře je devítibrankový rozdíl a je po zápase,“ poznamenal Pyško s tím, že pro jeho tým je to už určitý standard.

„Myslím si, že to je u mnoha hráčů problém hlavně psychiky, ani ne tak jejich házenkářského umu. Bohužel taková je situace. Musíme se soustředit hlavně na zápasy s Maloměřicemi, které nás čekají v playout. Případně potrápit doma soupeře, kteří jsou s námi dole v tabulce. A pomalu se připravit na další sezónu, i když je to strašně těžké. Psychický stav týmu není dobrý, potřeboval by už výhru jako sůl,“ zdůraznil

Zatímco Nové Veselí si v tabulce polepšilo na jednadvacet bodů. Naše družstvo zůstává na čtyřech bodech a je stále předposlední. V příštím kole přivítá na domácí palubovce Hranice. Duel 19. kola STRABAG Rail extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Cement Hranice je na programu v sobotu 22. února. Hraje se od 17 hodin v hale na 6. ZŠ.

18. kolo: TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:22 (18:11)

Sestava SKP F-M: Pyško, Fritz, Cáb – Gřešek 3/1, Unger, Brožek, Hardt, Strack 10, Žvak 1, Musálek, Skřehot 4, Lefan 1, Garba 1, Ondrušík 1, Hustopecký 1. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 10:9. ČK: Hardt (F-M). Diváci: 400.