Aktuality

Ve Veselí panuje vždy bouřlivá atmosféra a hraje se tam těžko, říká Sebastián Strack

Ve Veselí panuje vždy bouřlivá atmosféra a hraje se tam těžko, říká Sebastián Strack

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do nového kalendářního roku dvěma porážkami. Nejprve nestačili na nováčka z Maloměřic, následně doma podlehli pražské Dukle. Jeden z nejzkušenějších hráčů Sebastián Strack v rozhovoru mluví o tom, co sráží mladý tým či jak se těší na nadcházející duel v Novém Veselí, jehož dres nyní obléká odchovanec frýdecko-místecké házené Martin Kocich.

Sebastiáne, do nového kalendářního roku jste vstoupili dvěma porážkami. Po prohře v Maloměřicích jste nestačili ani doma na Duklu. Jak moc vás mrzí, že jste z těchto střetnutí vyšli bodově naprázdno?
Myslím, že každá prohra vždy mrzí, ale je pravda, že v Maloměřicích jsme museli vyhrát, kdežto s Duklou mohli. Padnutí v Maloměřicích mrzí o hodně víc.

S Duklou jste drželi krok v prvních patnácti minutách. Pak si ale soupeř vytvořil náskok, který následně pohodlně udržel až do konce. Čím to bylo, že vám Pražané během čtvrt hodiny tak odskočili?
Dokud držíme to, co máme, co po nás kouč chce, tak jsme schopní trápit i lepší soupeře. Bohužel nevydržíme dlouho v koncentraci. Začneme dělat chyby, i když nejsme pod tlakem a pak se nám to začne sypat na hlavu.

V utkání jste udělali celkem dvaadvacet technických chyb. To už je hodně vysoké číslo. Čemu to přisuzujete?
Polovinu chyb, mezi které patřily i špatné přihrávky, jsme udělali, aniž bychom byli pod tlakem. Ke zbývajícím nás donutil soupeř agresivní obranou. Chyby, kterých se sami dopouštíme, pramení z netrpělivosti a zbrklostí, kterých se bohužel v zápasech dopouštíme.

Duel nakonec vyzněl poměrem 35:26 pro Pražany. Diváci tak viděli celkem 61 branek. Vyhovují vám zápasy, ve kterých se hraje nahoru, dolů?
Ano, sedí mi to víc nebo si myslím, že nám to sedí víc. Máme mladé kluky, kteří se lépe prosazují na nepostavenou obranu. Na druhou stranu čím rychlejší házená se hraje, tím víc děláme chyb. Máme ale mladý tým. Nepřesnosti doufám odstraníme po nějaké době.

Sám jste se prosadil sedmkrát, takže se vám zápas poměrně vydařil. Věřil jste tomu, že byste mohl být proti Dukle tak produktivní?
Myslím si, že jdu do každého zápasu stejně. Je to spíše o tom, jak se utkání vyvíjí a jak se na vás soupeř připraví. Jednou dáváte branky, jindy vás k ničemu nepustí, takže spíše tvoříte prostor pro druhé.

Nebylo to tedy tím, že by vás obrana Dukly špatně bránila…
Rozhodně nebránila špatně. Je to jen o tom, kolik prostoru je pro vás spoluhráč vedle schopný zařídit. Bohužel občas vystřelíme z ničeho, protože nejsme všichni v tlaku a jen odhazujeme míče. Myslím, že Martin Hrachovec, který je ještě dorostenec, se na pravé straně ukázal zatím nejlépe ze všech mladých kluků. Doufám, že se k němu v budoucnu přidají i ostatní.

Vzhledem k tomu, že jste proti Dukle hráli už ve středu, máte nyní více času na přípravu na další utkání. Může vám to nějak pomoct? Budete trénovat nějak jinak?
Na času v tomto případě moc nezáleží. Víme, co chceme hrát. Víme, že to umíme. Bohužel to neděláme celý zápas. Tréninky jsou na dobré úrovni a nasazení v nich taktéž.

V dalším kole se představíte na palubovce Nového Veselí, kterému se letos daří i v evropských pohárech. Na podzim jste s tímto protivníkem sehráli hodně vyrovnaný zápas. Je ve vašich silách potrápit Veselí i nyní, když bude mít výhodu domácího prostředí?
Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Ve Veselí panuje vždy bouřlivá atmosféra a hraje se tam těžko, takže jsem sám zvědavý, jak bude střetnutí probíhat. Máme na to hrát s Veselím vyrovnanou partii, ale budeme se muset oprostit od zbytečných chyb v útoku a být důrazní v obraně. Za těchto předpokladů můžeme s domácími hrát.

Dres Nového Veselí obléká Martin Kocich, který ještě loni byl vašim spoluhráčem. V lednu se zúčastnil Sportovního plesu ve Frýdku-Místku. Budete se před střetnutím navzájem nějak hecovat? Budete si ho v zápase více všímat?
Před střetnutím asi ne. V zápase se budeme házenkářsky mlátit, co to půjde, ale po utkání si podáme ruce a povykládáme. Je to ústřední postava Nového Veselí, takže se mu dostane dost pozornosti v naší obranné fázi (směje se).

V dosavadních sedmnácti zápasech jste vyhráli jen dvakrát. Pamatujete takto nepovedenou sezonu? Cítíte v jednotlivých zápasech, že si na vás soupeři více věří?
Asi nic takového nepamatuji a když se ohlédnu zpět, tak můžeme sezonu označit za nepovedenou. Nevím, jestli něco nevyšlo nebo je to záměr vedení klubu takto omladit tým. Každopádně zkušenosti nám momentálně chybí. Do budoucna to ale může být dobrý tah.