Aktuality

Pražané trestali naše chyby z rychlých protiútoků. SKP – Dukla 26:35

Pražané trestali naše chyby z rychlých protiútoků. SKP – Dukla 26:35

Vzhledem k tomu, že Dukla Praha hraje o následujícím víkendu osmifinále Evropského poháru, utkali se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek s Pražany v rámci 17. kola STRABAG Rail extraligy už ve středu 5. února. Dukla potvrdila roli favorita. Vyhrála přesvědčivě 35:26.

Hostující celek přijel v roli velkého favorita. Začátek klání nasvědčoval tomu, že by diváci mohli vidět vyrovnané střetnutí. V prvních desíti minutách si žádný z týmů nevytvořil větší než jednogólový náskok. Ještě v 15. minutě bylo skóre 8:9. V následujících minutách si však Dukla především díky chybám našich hráčů začala tvořit náskok. Nastřílela několik branek z rychlých protiútoků. Druhou patnáctiminutovku prvního poločasu vyhráli Pražané 7:3, takže po první půli vedli 16:11.

Po změně stran si hostující celek udržoval náskok, který si vytvořil v prvním poločase. I v této části hry si pomohl několika brankami z rychlých protiútoků. Střelecky se dařilo hlavně Davidu Šůstkovi, který se prosadil osmkrát. Z domácích se mu snažil sekundovat Sebastián Strack, který se trefil sedmkrát. Vzhledem k tomu, že náš celek nedokázal stáhnout vedení Dukly na méně než pět branek, došli si Pražané nakonec v poklidu k přesvědčivému vítězství v poměru 35:26.
„Dneska jsme si tady přijeli pro dva body, protože v neděli hrajeme osmifinále Evropského poháru a pokud bychom nezvládli dnešní zápas, nedovedu si představit, že bychom zvládli nedělní střetnutí Evropského poháru,“ uvedl po utkání trenér HC Dukla Praha Daniel Čurda.

„Přijeli jsme s cílem zvítězit a hrát co nejrychleji dopředu. Myslím si, že se nám to celkem dařilo, protože jsme nastříleli pětatřicet branek s vynikající úspěšností střelby. Trochu mě mrzí některé úseky, kdy jsme udělali třeba tři, čtyři technické chyby, takže v poločase jsme si řekli, že jakmile uděláme technickou chybu, tak to zastavíme a dáme postupný útok,“ pokračoval Čurda.

„Práce s tempem hry a zpomalením a zrychlením hry se nám ve druhé půli dařila ještě více než v té první. Zápas jsme tak měli pod kontrolou a mohli jsme tak dát šanci i mladým hráčům. Frýdek také hraje s mladými hráči. Trápí ho marodka a zkušené hráče teď nemá. Je to zase obrovská šance pro mladé kluky, které má v dorostu.“

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka poblahopřál Dukle k zaslouženému vítězství. Byla podle něj lepší v mnoha stránkách.

„Zejména v rychlých protiútocích, kterými nás trestala. Udělali jsme dvaadvacet technických chyb, ale maximálně polovina byla vynucená dobrou obranou Dukly. Spousta našich chyb byla laciná. Takto nemůžeme uspět v podobných utkáních,“ konstatoval Lubomír Kavka.

„Naštěstí se nám nikdo další nezranil, protože koleno Martina Hrachovce ani kotník Radima Hustopeckého nevypadaly dobře, ale oba nakonec duel dohráli. Věřím tomu, že k dalšímu domácímu střetnutí už se vrátí někteří hráči z marodky a že divákům budeme předvádět lepší hru,“ řekl Kavka.

„Některé výkony našich hráčů byly standardní. Ať už Sebastiána Stracka nebo Martina Hrachovce, ale problémy jsme měli na pravém křídle, kde jsme v prvním poločase měli bilanci 3/0, přitom to byly spojkové úhly. Musíme jít dál a doufat, že se to letos ještě v dobré obrátí.“

Pražané tak letos vyhráli už podvanácté a v tabulce si polepšili na 25 bodů. Naše družstvo stále zůstává na dvou bodech na předposledním místě.

17. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 26:35 (11:16)

Sestava SKP F-M: Fritz, Pyško, Cáb – Hrachovec 6, Šimek, Gřešek 1, Unger 5/1, Brožek 1, Strack 7, Žvak, Musálek 5/3, Skřehot, Lefan 1, Pomichálek, Garba, Hustopecký. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0. Vyloučení: 6:3. Diváci: 153.