Aktuality

Dukla určitě bude favorit, ale hrajeme doma a můžeme překvapit, říká Pavel Musálek

Dukla určitě bude favorit, ale hrajeme doma a můžeme překvapit, říká Pavel Musálek

Hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do roku 2020 porážkou na půdě nováčka z Maloměřic. K bodům jim nepomohlo ani šest branek Pavla Musálka. Ten v rozhovoru mluví o tom, na čem tým hlavně pracoval v zimní přestávce, proč prohrál na jihu Moravy či co očekává od následujícího klání s pražskou Duklou.

Pavle, v prvním soutěžním zápase v letošním kalendářním roce jste prohráli s nováčkem z Maloměřic, který byl do té doby bez jediného bodu. Jak velké je to pro vás zklamání?
Určitě velké, protože to pro nás byl hodně důležitý zápas, na který jsme se celou zimu připravovali.

Prohráli jste rozdílem dvou branek. Podle výsledku to vypadá na to, že rozhodly maličkosti. Proč byly podle vás úspěšnější nakonec Maloměřice? Co rozhodlo o jejich těsném vítězství?
Věděli jsme, že jsou Maloměřice doma hodně silné a bojovné, že se zápas nevyhraje sám. Myslím si, že do toho všichni dali maximum, ale nedařilo se nám zakončení.

Byly v utkání pasáže, kdy jste měli navrch a mohli jste výsledek strhnout ve váš prospěch?
Během zápasu žádný tým výrazně nevedl. Jediný důvod, proč jsme nešli do většího vedení, je, že jsme neproměňovali šance.

Ke konci loňského kalendářního roku předseda klubu Lubomír Kavka mluvil o tom, že v zimě budete chtít zapracovat i na zlepšení psychiky. Nenahlodá ji porážka s posledním týmem extraligy ještě více?
Každá prohra je těžká, ale ještě není konec sezóny. Musíme na to co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další zápasy, ať máme do play outu co nejvíce bodů.

I když jste prohráli, vám se zápas střelecky vydařil. Trefil jste se šestkrát, z toho dvakrát ze sedmimetrových hodů. Může být váš výkon alespoň malou náplastí na jinak nepovedeném střetnutí?
To ani nevnímám. Spíše mě mrzí, že jsem neproměnil další šance.

Nyní máte jen pár dní na to, abyste se z této porážky oklepali. Už ve středu přivítáte doma pražskou Duklu, která bude jednoznačně velikým favoritem tohoto klání. Co od tohoto zápasu očekáváte a s jakými vyhlídkami do něj půjdete?
Dukla určitě bude favorit, ale hrajeme doma a můžeme překvapit. Sezóna se nám moc nedaří, ale chvílemi dokážeme držet krok i se silnějšími soupeři.

Zimní přestávka byla v porovnání s tou letní o poznání kratší. Sehráli jste v ní jen dvě přípravná utkání. Na čem hlavně jste se snažili zapracovat?
Hlavně jsme pracovali na síle a kondici, ale hodně času jsme věnovali i sehrávání a kombinacím.

Před sezonou a na jejím začátku všichni mluvili o tom, že byste se chtěli probojovat do play off. Nyní jste jen dva body od posledního místa. Uvědomujete si, že budete muset extraligu hájit případně i v baráži?
Tomu se chceme určitě vyhnout. Musíme získat co nejvíce bodů, ať máme náskok.

V Maloměřicích vám stále chyběl Vojtěch Petrovský, který je nejzkušenějším hráčem a přirozeným lídrem. Jak velká ztráta to pro vás je? V zápasech v play out budou jeho zkušenosti k nezaplacení, souhlasíte?
Je to pro nás velká ztráta. Chybí nám lídr na spojce, který by v kritických částech zápasu uklidnil hru a vzal to na sebe. Souhlasím. Doufám, že se do té doby vrátí, aby nám pomohl získat co nejvíce bodů v play outu.