Aktuality

Nervy drásající koncovku zvládl lépe nováček z Maloměřic. Z jihu Moravy se vracíme bez bodů

Nervy drásající koncovku zvládl lépe nováček z Maloměřic. Z jihu Moravy se vracíme bez bodů

V prvním soutěžním zápase v novém kalendářním roce nestačili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na nováčka z Maloměřic. Prohráli 22:20. Navíc ke konci přišli o Matěje Mazura, který se stal terčem nevybíravého zákroku jednoho z domácích bránících hráčů.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří si vytvořili vedení 3:1. Velmi rychle se ale náš celek dotáhla díky dvěma brankám Pavla Musálka srovnal na 4:4. Deset minut před závěrem první půle byla na obou stranách zvýšená míra faulů, které vygradovaly až ve zranění Matěje Mazura. Domácí Musil v závěru spálil šanci na zisk náskoku tří branek, když se objevil sám před gólmanem Cábem, ale střelecký pokus neproměnil.

Vypjaté a důrazné utkání pokračovalo i ve druhém dějství zápasu. Koňaříkovi se podařilo několikrát zmařit hostujícím snahu snížit manko na jednobrankový rozdíl. Ovšem domácí nedokázali využít dvě přesilové hry a společně s neproměněnými šancemi se tak naše družstvo deset minut před závěrem dotáhlo na vyrovnaný stav 20:20. Vyhrocené utkání, při kterém byl v závěru nevybíravě faulovaný Matěj Mazur, nakonec lépe zvládli domácí a na maloměřické půdě si tak připsali první body v sezóně, když náš tým porazili poměrem 22:20.

„Rozhodně se jednalo o vypjaté utkání. Ta situace byla hodně těžká. Máme za sebou šňůru proher a věděli jsme, že se jedná o utkání, které nás může bodově vrátit zpět do hry. Konec byl hektický a vypjatý. V první polovině jsme hru drželi v našich otěžích, ovšem jak šlo vidět, ve druhé části jsme hráli na úzký kádr asi o deseti hráčích. Myslím si, že se na zápase velkou mírou podílel Koňařík, který nám hlavně v závěru fantastickými zákroky vybojoval vítězství. Mě zejména mrzí nové zranění. Doufám, že to nebude nic vážného, určitě se jedná o nepříjemnou situaci a všechny nás to mrzí,“ uvedl po zápase trenér SHC Maloměřice Brno Vít Musil.

To trenér našeho týmu Pepino SKP Frýdek.Místek Lubomír Kavka neblahopřál domácímu celku k vítězství, protože podle něj nebylo uhrané na hřišti, ale způsobem, který se mu nelíbil.

„Zákroky na našeho klíčového hráče byly brutální. Na hřišti jsme si zápas prohráli sami. Za stavu 20:20 jsme hráli přesilovku a nedokázali jsme ji potrestat. Kdybychom šli do vedení, tak by se zápas zase vyvíjel jinak. Takový je ale sport, na naší straně jsme neproměnili hodně šancí. To nás stálo výsledek,“ konstatoval Lubomír Kavka.

V příštím kole STRABAG Rail Extraligy přivítají naši hráči pražskou Duklu. Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha je na programu už ve středu 5. února. Hraje se od 19 hodin v hale na 6. ZŠ.

16. kolo: SHC Maloměřice Brno - Pepino SKP Frýdek-Místek 22:20 (15:13)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Fritz – Hrachovec 2, Gřešek 2, Unger 3, Brožek 1, Strack 4, Žvak, Mazur, Musálek 6/2, Skřehot, Lefan 1, Pomichálek 1, Garba, Hustopecký. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodcˇí: Tomáš Kozler, Martin Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloucˇení: 6:4 (přímá ČK Žvak). Diváci: 283.