Aktuality

Na závěr roku vítězně. Brno si odvezlo výprask 31:21

Na závěr roku vítězně. Brno si odvezlo výprask 31:21

V posledním utkání STRABAG Rail Extraligy v letošním kalendářním roce se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vytáhli. Soupeře z Brna přehráli rozdílem třídy. Zvítězili 31:21 a polepšili si tak na čtyři body.

Utkání 15. kola STRABAG Rail Extraligy, ve kterém se utkalo naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno, mělo překvapivě velice hladký průběh. Náš celek navzdory nepovedeným předchozím kláním tentokrát vlétl do zápasu jako uragán. Od začátku svého soupeře jasně přehrával. Brno se dokázalo střelecky poprvé prosadit až v 9. minutě. Brankostroj našeho týmu v prvním poločase nezastavil ani brzký oddechový čas, který si vyžádal brněnský kouč Ivo Vávra. V 19. minutě jsme vedli už 12:3. Po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 18:7.

Po změně stran už bylo Brno sice vyrovnanějším soupeřem, ale nedokázalo střetnutí zdramatizovat. Náš výběr si po celou dobu udržoval vypracovaný náskok z prvního poločasu. Střelecky se dařilo Matěji Mazurovi, který se prosadil sedmkrát. Šestkrát přesně zamířil dorostenec Martin Hrachovec. Naši hráči si díky enormnímu nasazení dokráčeli k vítězství v poměru 31:21 a připsali si tak druhou letošní výhru. V tabulce zůstávají předposlední. Brno je s deseti body na 10. příčce STRABAG Rail Extraligy.

„Musím pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Dneska tady byla dvě družstva. Jedno lepší, ale s nosem nahoru a druhé, které je méně zkušené, ale nesmírně bojující. Domácí svým příkladným výkonem ukázali Brnu, jak se má hrát házená. Více k tomu nemám co říct,“ konstatoval po utkání trenér SKKP Handball Brno Ivo Vávra.

„Nerozumím tomu, co se tady dneska dělo. Na to byste se měli zeptat brněnských hráčů. Pro mě je to obrovské zklamání. S takovým výkonem nemáme v play off co dělat. Máme tým, který si nemůže dovolit kohokoli podcenit. A pokud to tak hráči mají, nemají ve vrcholové házené co dělat,“ dodal zklamaný kouč Brna.

To trenéru našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomíru Kavkovi se duel hodnotil velice dobře. „Víme, že v našich hráčích je potenciál. Několikrát jsem se díval na náš zápas v Zubří, kde jsme si vypracovali spoustu šancí, ale neproměnili je. Navíc jsme se dopustili mnoha chyb, a to i nevynucených. U našich mladých hráčů je to hlavně o psychice. Když se dnes dostali brzy do vedení, šla jejich psychika nahoru, což bylo vidět,“ řekl Kavka.

„Po dlouhé době jsme dali přes pětadvacet branek. To se pak hned jinak hraje. Naše obranná fáze není špatná už delší dobu, ale většinou jsme utkání prohráli v útoku. Dneska tomu tak naštěstí nebylo. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli. Ve zbývajících zápasech nás čeká boj o další body, abychom pak měli relativně klid v play out,“ poznamenal.

Náš lodivod mě obrovskou radost také z toho, že se tentokrát ve střetnutí prosadili i dorostenci Martin Hrachovec, Jakub Ondrušík a Jakub Brožek.

„Věřím tomu, že naše výkonnost bude stoupající. Body už jsme potřebovali. Ani ne tak kvůli tabulky, ale už kvůli tomu, aby se hráči přesvědčili, že mohou hrát s kýmkoli a kohokoli porazit, ale také s kýmkoli prohrát. Dneska mě překvapilo nasazení Brna, které bylo zvláštní. Nešlo do toho s vervou. Teď jsem se díval na Bundesligu, kde sedmnáctý porazil druhého, protože dřel jako kůň. Takto to bylo i dneska v našem případě. Naši hráči dali do výkonu srdce, za což jim děkuji.“

15. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno 31:21 (18:7)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Hrachovec 6, Rajnoha L. 1, Gřešek 2/2, Unger 2, Brožek 2, Hardt, Strack 4, Žvak 2, Mazur 7/1, Lefan 3, Pomichálek 1, Garba, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/0. Vyloučení: 2:5. Diváci: 278.