Aktuality

Favorit rozhodl po změně stran. Zubří – SKP 31:21

V dohrávce 14. kola STRABAG Rail Extraligy se představili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovce HC ROBE Zubří. V duelu družstev z opačných pólů tabulky potvrdili Valaši roli favorita, když zvítězili o deset branek v poměru 31:21.

Zubří v minulém kole odehrálo slabý zápas v Lovosicích a náš celek doma nepředvedl takřka nic, když dokázal soupeři z Kopřivnice nastřílet pouhých 16 branek. Z domácího tábora zněly před zápasem hlasy, které napovídaly, že mělo jít o jedno z lehčích utkání. Na začátku střetnutí se však obraz hry lišil od očekávání. Náš tým vedl v 5. minutě 1:2 a zdálo se, že bude chtít o body bojovat. I v následujících minutách se držel. Nicméně v 17. minutě domácí roztočili brankostroj a pěti brankami v řadě již vedli o šest gólů (11:5). V této pasáži prvního poločasu však domácí hodně polevili a naši hráči tak procházeli snadněji obranou Zubří. Rázem se dokázali prosazovat a bránit střelce Zubří. Konec poločasu domácím nevyšel. Náš celek tak dokázal snížit na 15:12, takže do šaten odcházel s vědomím, že po změně stran by mohl favorita ještě potrápit.

Do druhé půle však nastoupili domácí s naprostou koncentrací a díky Malinovi, který v brance čaroval, inkasovali až ve 44. minutě. V té době už mělo Zubří i díky mnoha gólům z rychlých brejků náskok 22:13. Do konce zápasu se oba týmy střídaly ve skórování, kdy vždy daly 3 branky za sebou. Nakonec se potvrdily předzápasové predikce a Zubří tak porazilo naše družstvo o deset branek. Polepšilo si tak na 22 bodů. Náš tým zůstává na dvou bodech stále předposlední.

„Naším cílem bylo napravit reputaci po špatném výkonu z Lovosic. Nechci říkat, že se nám to úplně podařilo. Jak říká Mira s Řezňou: „tento výkon na Karvinou stačit nebude“. My jsme měli hluchou pasáž na konci prvního poločasu. Těchto chyb se chceme vyvarovat. Stává se nám to v každém zápasu. Milan Malina se dnes svým výkonem přehoupl přes padesát procent úspěšnosti,“ konstatoval Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří.

„Dnes jsme předvedli takový výkon, který předvádíme teď ve všech zápasech. My se nevyvarujeme úseků, kdy nedáváme branky. Dnes se to ukázalo ve druhém poločasu, soupeři nám utečou. I když se nám daří stáhnout ztrátu, vždy se pokazí druhá půle,“ řekl k duelu trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

V posledním utkání v letošním kalendářním roce se představí naši hráči proti Brnu. Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno je na programu v neděli 22. prosince. Hraje se od 17 hodin v hale na 6. ZŠ.

14. kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:21 (15:12)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Hrachovec 1, Rajnoha L., Šimek, Gřešek 3, Unger 2/1, Strack 2, Žvak 1, Mazur 2, Lefan 3, Pomichálek 1, Garba 2, Ondrušík 4. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/2 – 2/3. Vyloučení: 4:2.  Diváci: 764