Aktuality

Turnaj výběrů RHC

Turnaj výběrů RHC

Ve středu dne 27.11.2019 proběhl ve Velké Bystřici turnaj šesti výběrových družstev Regionálních házenkářských center (RHC) z Moravy.

Moravskoslezský kraj reprezentovalo RHC Frýdek- Místek a o tomto týmu přinášíme krátkou reportáž.

Turnaj RHC má, již své pevné místo v kalendáři ne mistrovských soutěží několik let. Zúčastňují se ho talentovaní hráči ročníků 2005/06. Do Velké Bystřice přijely výběry RHC z Brna, Frýdku-Místku, Karviné, Nového Veselí, Velké Bystřice a Zubří. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech, kde odehráli dvě utkání. Následné třetí utkání se soupeřem z druhé skupiny se odehrálo po losu, který proběhl během zápasů ve skupinách. Zajímavostí utkání těchto výběrů je, že se hraje bez počítání skóre (to je k nahlédnutí na konci turnaje) a vyhlášení výsledků. Je to z důvodů eliminování „výhry za každou cenu“ a rovnoměrném rozložení sil na všechny hráče ze soupisky.

Výběr RHC FM je tvořen hráči ročníků 2005 z oddílů Pepino SKP FM, Sokol Ostrava a SKH Polanka.

Neoficiální výsledky:
RHC Frýdek-Místek x RHC Zubří 24:12
RHC Frýdek-Místek x RHC Nové Veselí 24: 14
RHC Frýdek-Místek x RHC Brno 20:19

Složení týmu: Košťálek Vojtěch (OV), Ulman Oliver (Pol.), Halas Sebastian (FM),Tománek Šimon (OV), Augustýn Tomáš (Pol.),Košťálek Václav (OV),Kresta Matěj (FM),Srník Ondřej (FM), Valo Filip (FM), Konečný Tomáš (FM), Kubica Adam (Pol.), Novák Kryštof (OV), Prašivka Vojtěch (Pol.), Matula Josef (FM), Drobňák Samuel (OV), Trenér RHC: Martin Strnadel