Aktuality

Mladý tým bojoval, ale na favorizovanou Karvinou nestačil

Mladý tým bojoval, ale na favorizovanou Karvinou nestačil

V hodně okleštěné sestavě nastoupili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek proti karvinskému Baníku, se kterým se utkali ve 12. kole STRABAG Rail Extraligy. Na jeho půdě prohráli 30:21.

Začátek zápasu poznamenala nervozita některých karvinských hráčů. Michal Brůna dal totiž příležitost i házenkářům, kteří běžně nehrají od úvodních minut. A náš celek dokázal Karvinou zaskočit. V 5. minutě vedl po trefách Davida Lefana, Martina Pomichálka a brankáře Martina Cába 3:0. Jenže v rozmezí od 6. do 17. minuty se naše družstvo střelecky prosadilo jen jednou brankou Davida Lefana. To domácí skórovali hned jedenáctkrát a rychle tak otočili průběh střetnutí ve svůj prospěch. Závěr prvního poločasu ale vyšel lépe našim hráčům, takže dokázali snížit na 14:9.

Začátek druhého poločasu byl v režii Karvinských. Po změně stran už se zaskočit nenechali a od úvodních minut potvrzovali roli favorita. Jejich náskok postupně narůstal. I díky technickým chybám našeho celku vstřelila Karviná několik snadných gólů. Největší rozdíl ve skóre byl devět minut před koncem, kdy karvinský Baník vedl už 26:15. V posledních deseti minutách dokázali naši hráči alespoň zmírnit výsledek na konečných 30:21 pro Karvinou.

„Přijeli jsme v roli outsidera s hodně omlazeným kádrem. Chyběli nám Sebastian Strack, mládežnický reprezentant Pavel Musálek. Chtěli jsme uhrát co nejpřijatelnější výsledek. Jsem spokojený s výsledkem i s bojovností kluků. V tomto složení jsme na více neměli,“ konstatoval po utkání trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

„Chtěl bych poděkovat i Karviné za to, že taky nechala hrát mladé hráče, takže hráli mladí Karvinští proti našim mladým hráčům. V ten okamžik už mezi oběma družstvy až zase tak veliký rozdíl nebyl, ale je to otázka našeho současného rozpoložení,“ pokračoval.

Frýdecko-místeckého trenéra potěšil velice dobrý střelecký výkon Davida Lefana, který se prosadil hned sedmkrát. „David se do toho bude dostávat po zranění stehna. Určitě to v něm je. Víme, proč jsme ho brali. První zápasy, dokud byl zdravý, hrál slušně. A to byl nováčkem v týmu. Nyní je vidět, že když se do toho dostane, tak na spojce bude platným hráčem,“ zdůraznil Kavka.

„Samozřejmě dělá i hodně technických chyb, ale soupeř, jako je Karviná, vás k nim přinutí, takže to není nic nepravděpodobného, že by je neměl dělat v takových kláních,“ dodal.

V Karviné týmu chyběl střelecký lídr Vojtěch Petrovský, který už do konce roku zřejmě nenastoupí. „Zřejmě uspěchal návrat po zranění zad. V předchozím duelu proti Jičínu nám chtěl pomoct, protože jsme cítili, že bychom mohli bodovat. Dohodli jsme se, ať se dá přes svátky dohromady a v lednu se připojí do přípravy. Pak už snad vydrží do konce sezony,“ doufá Kavka.

„Čekali jsme, že Vojtu dokáže alespoň částečně nahradit Sebastian Strack, ale není taková opora, jak jsme čekali. Předpokládali jsme, že nahradí Martina Kocicha, ale to se nestalo. Zranění nás sužují pořád. Navíc nám chybí i levák na křídle Tomáš Klaban, který asi skončí kvůli pracovním povinnostem, navíc ho čeká operace kolene. Chronické problémy s ramenem má talentovaný Jakub Ondrušík. Nezbývá nám, než věřit, že se z toho dostaneme.“

Trenér HCB Karviná Michal Brůna poznamenal, že náš tým přijel k zápasu v poloviční sestavě. „Bylo to spíše tréninkové utkání. Někteří naši hráči byli zpočátku nervózní, protože pro některé to byla premiéra, kdy hráli hned od první minuty. Z tréninkového hlediska je super, že někteří mladí hráči hráli skoro celých šedesát minut,“ řekl k duelu Michal Brůna.

12. kolo: HCB Karviná - Pepino SKP Frýdek-Místek 30:21 (14:9)

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1
Vyloučení: 4:1
Diváci: 855

Sestava SKP F-M: Cáb 1, Fritz – Rajnoha L. 1, Gřešek, Unger 1, Hardt, Žvak 1, Mazur 4, Lefan 7/1, Pomichálek 2, Garba 2, Hustopecký 2. Trenér: Lubomír Kavka.