Matěj Mazur: Doufám, že jsem konečně překonal střeleckou smůlu, kterou jsem měl v minulých zápasech

STRABAG Rail Extraliga je ve své polovině. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v ní uhráli pouhé dva body za výhru nad nováčkem z Maloměřic. Naposledy prohráli doma s Jičínem. Matěj Mazur, který tomuto soupeři nastřílel čtyři branky, v rozhovoru mluví o tom, co tento duel rozhodlo, jestli si díky dosaženým gólům bude více věřit či co očekává od následujícího duelu na půdě favorizované Karviné.

Matěji, v utkání proti Jičínu jste prohráli už pošesté za sebou. Přitom první poločas nebyl z vaší strany špatný. Dokonce jste jej vyhráli o dva góly. S čím jste šli do tohoto střetnutí? Jak moc jste si věřili po tolika porážkách?
Do tohoto střetnutí jsme šli jednoznačně s tím, že chceme vyhrát. I přesto, že jsme měli šňůru porážek, tak jsme si věřili, že to zvládneme, jelikož jsme se cely týden poctivě připravovali na hru Jičína a i trenéři měli dobrý pocit, že zápas zvládneme.

Zásadní zlom nastal po změně stran. Prvních deset minut Jičín vyhrál poměrem 8:2, čímž duel definitivně otočil ve svůj prospěch. Čím to bylo, že vás najednou začal tak přehrávat?
Jedna z příčin, proč nastal zlom v utkání bylo to, že jsem udělal dvě technické chyby a tím soupeř srovnal a v tom okamžiku jsme se jako tým složili a přestali jsme plnit pokyny trenérů. V tu chvíli jsme se dostali pod tlak soupeře, který jsme bohužel nezvládli.

Už ke konci prvního poločasu si obnovil zranění Vojta Petrovský. Následně se už do zápasu nezapojil. Byl to jeden z klíčových okamžiků celého klání? Jak moc vás poznamenala jeho absence?
Já jsem se dozvěděl až v 15. minutě druhého poločasu, že je Vojta zraněný. Určitě jeho zranění bylo klíčovým momentem utkání. Jeho absence poznamená vždy naše družstvo, jelikož je to náš lídr.

Snažil se vám Vojta pomoct alespoň ze střídačky? V čem nebo v jakých chvílích jste ho nejvíce postrádali na palubovce?
Většinu času jsem byl na hřišti, tak jsem od něho nedostal žádnou radu, ale určitě si myslím, že klukům radil. Vojta nám chyběl hlavně ve chvílích, kdy jsme potřebovali přehrát obranu soupeře a vstřelit gól.

Hlavně druhý poločas vám vůbec nevyšel. Ztratili jste v něm dobře rozehraný zápas. Vám se však dařilo alespoň střelecky. Prosadil jste se čtyřikrát. Byl to z tohoto pohledu váš nejlepší výkon v této sezoně?
Střelecky to byl můj nejlepší zapas. ale jinak se svým výkonem nejsem spokojen.

Může vám takový střelecký výkon zlepšit sebevědomí? Budete si v dalších zápasech o to více věřit a třeba se i častěji tlačit do zakončení?
Doufám, že jsem konečně překonal střeleckou smůlu, kterou jsem měl v minulých zápasech a zvedne mi to sebevědomí do dalších utkání. Možná to přišlo i tím, že jsem dostal více prostoru na jiných postech, než jen na pravé spojce, kde je to pro mě složité jako pro každého praváka. Určitě se pokusím více se tlačit do zakončení.

V příštím kole hrajete na půdě Karviné, která letos jako první porazila vedoucí Plzeň. Máte v současném rozpoložení na to favorita alespoň trochu potrápit?
Na půdě Karviné to bude určitě těžké, ale zkusíme favorita potrápit, jelikož jsme na podzim odehráli vyrovnané utkání, tak proč ho nyní nepotrápit znovu.

V prvním letošním vzájemném střetnutí jste byli Karviné důstojným soupeřem. Vybavíte si ještě tento duel? Může vám něco napovědět o tom, jak to bude vypadat v neděli v Karviné?
Nevím, jak tento zápas bude vypadat, jelikož nevíme, v jaké sestavě odehrajeme toto střetnutí.

Soutěž je ve své polovině. Na kontě máte jediné vítězství. Je jasné, že budete hrát o záchranu. Jak těžké bude najít motivaci do každého následujícího utkání?
Pokud existuje, byť jen teoretická, naděje dostat se do play off, pokusíme se tam probojovat. Tudíž motivaci máme stále velikou.

Trenér Lubomír Kavka po prohraném zápase s Jičínem říkal, že teď budou dostávat prostor hlavně mladí hráči. Může to pro vás být svým způsobem výhoda, že budete více hrát a sbírat cenné zkušenosti?
Pokud jsem nebyl zraněný, tak jsem dostával dost prostoru, tudíž jsi nemyslím, že by se pro mě mělo něco zásadně změnit. Cenné zkušenosti sbírám neustále v každém zápase, ale ty zásadní jsem již dostal ke konci minule sezóny, kdy jsem musel nastupovat neustále, jelikož jsme měli velkou marodku.