Aktuality

Zpackaný druhý poločas, šestá prohra v řadě. SKP – Jičín 21:27

Zpackaný druhý poločas, šestá prohra v řadě. SKP – Jičín 21:27

Po prvním poločase vedli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek nad Jičínem o dvě branky. Druhou půli však předvedli velice matný výkon, čehož soupeř využil a střetnutí otočil ve svůj prospěch. Vyhrál na naší půdě 27:21.

V utkání 11. kola STRABAG Rail Extraligy na sebe narazila družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a HBC Ronal Jičín. Domácí tým byl odhodlaný po pěti porážkách za sebou zase zvítězit. V prvním poločase viděli diváci velice vyrovnané utkání. Ani jedno z mužstev se nedostalo do většího než dvougólového vedení. Po většinu času však vedli naši hráči, kteří nakonec první půli vyhráli poměrem 14:12. Jenže v ní přišli o svou ofenzivní oporu Vojtěcha Petrovského, který si obnovil zranění se zády.

A po změně stran mladému týmu citelně chyběl. V prvních desíti minutách dokázali naši házenkáři skórovat jen dvakrát. Za to Jičín se střelecky prosadil hned osmkrát, čímž si vytvořil rozhodující náskok. Na tento obrat už jsme nenašli odpověď, takže si hráči Jičína v poklidu došli pro výhru 27:21 a v tabulce si tak polepšili na devět bodů. To náš tým uhrál v první polovině soutěže jen dva body za vítězství nad nováčkem z Maloměřic. V tabulce tak stále zůstává předposlední právě před tímto družstvem.   

„Jsem rád, že jsme klíčové utkání podzimu zvládli jak výsledkově, tak herně. A to jak v obraně, tak v útoku, zvlášť ve druhém poločase. Věděli jsme, že Frýdek má nějaké zdravotní problémy, ale s tímto se celý podzim potýkáme i my. Věděli jsme, o co jde,“ uvedl po utkání asistent trenéra HBC Ronal Jičín Petr Mašát.

„Jsem rád, že hlavně ve druhém poločase jsme dostali Frýdek pod tlak aktivnější obranou. Po změně stran jsme eliminovali mnoho technických chyb, kterých jsme se dopustili v prvním poločase. Navíc jsme byli produktivní na postupný útok i v přechodové fázi. Z tohoto důvodu jsme druhý poločas vyhráli o osm gólů, takže jsme nakonec jednoznačně zvítězili,“ řekl Mašát.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka poblahopřál Jičínu k zaslouženému vítězství, protože ve druhém poločase byl o třídu lepší.

„To, co jsme předvedli ve druhé půli, se nedá srovnat snad s žádným poločasem, který jsme letos hráli v domácím prostředí. Nastříleli jsme jen sedm branek. Tím, že nemohl duel dohrát Vojta Petrovský, tak naši hráči šli psychicky totálně dolů. Neměli jsme nikoho, kdo by to zvednul. Navíc jsme kupili chybu na chybu,“ upozornil Kavka.

„Tím nechci snižovat výkon Jičína, který byl dobře připravený a hrál to, co potřeboval. Selhali jsme hlavně v útoku, v obraně to nebylo špatné, až na posledních pět minut, kdy už bylo utkání rozhodnuté. Prohráli jsme hlavně v hlavách,“ pokračoval.

Frýdecko-místecký lodivod zdůraznil také to, že tímto duelem naše družstvo definitivně ztratilo šance dostat se do play off. „Takto špatné střetnutí jsme doma ještě nesehráli. Mnohem lepší výsledky jsme uhráli s o hodně silnějšími soupeři. Dneska jsme to ve druhém poločase totálně zmastili,“ dodal.

„Nyní nastane zřejmě to, že necháme hrát mladé hráče, ať se vyhrají do příští sezony. Vytáhneme i dva hráče z dorostu, které jsme chtěli zapojit do hlavního týmu. I když už nebudeme hrát o play off, hráči by měli mít stále dostatečnou motivaci. Mají chtít vyhrát každý zápas, ať už hrají proti komukoli,“ podotkl Kavka.

11. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 21:27 (14:12)

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný
Sedmimetrové hody:
3/1 – 3/3
Vyloučení:
4:5
Diváci:
312

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Rajnoha L. 1, Petrovský 2, Gřešek 2, Unger 1, Hardt 1, Strack 3, Žvak, Mazur 4, Musálek 1/1, Skřehot, Lefan, Pomichálek 2, Ondrušík 4, Hustopecký. Trenér: Lubomír Kavka.