Aktuality

Po Lovosicích je situace kritická, to si všichni uvědomujeme, říká Adam Gřešek

Po Lovosicích je situace kritická, to si všichni uvědomujeme, říká Adam Gřešek

Takto špatný vstup do soutěže si nepředstavoval žádný z hráčů našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek. Mladý tým zatím porazil jen nováčka z Maloměřic. Na výhru čeká už pět zápasů. Adam Gřešek se v rozhovoru vrací ke střetnutí v Lovosicích, mluví také o tom, co družstvo nejvíce sráží nebo co by mu naopak pomohlo v nepříznivé situaci, ve které se momentálně nachází.

Adame, v Lovosicích jste prohráli už podeváté v této sezoně. Navíc o jedenáct branek. Byl mezi oběma družstvy v utkání skutečně tak veliký rozdíl?
I přesto, že jsme s Lovci prohráli tak markantním rozdílem, stále věřím, že jsme rovnocenní soupeři. Takovou sezonu zatím nepamatuji. Oproti té minulé došlo u týmu k mnoho změnám, měli jsme početnou marodku, se kterou jsme se nedokázali vyrovnat.

Čím si vysvětlujete, že jste nedokázali s Lovci déle držet krok? Určitě jste jeli k tomuto duelu s lepšími vyhlídkami…
Samozřejmě jsme věřili, že v Lovosicích dokážeme uspět. Celý týden jsme se na ně připravovali. Bohužel, vyrovnaně jsme s nimi vydrželi hrát patnáct minut.

Nebyl to první zápas, ve kterém jste hráli podle toho, jak si představujete, jen určitou část utkání. Proč se podle vás tento nedostatek objevuje ve vaší hře tak často? Stává se vám to prakticky ve všech střetnutích, souhlasíte?
Příčinu hledám v kombinaci fyzické kondice a hráčských zkušeností. Je to zvláštní, připadá mi, že neumíme hrát venkovní zápasy. Na domácích hrajeme vyrovnaná utkání s mistrem z Plzně nebo s Novým Veselím. U venkovních je to snad třetí zápas, který jsme prohráli dvouciferným rozdílem. Celý týden trénujeme, ale v praxi vydržíme 15 až 20 minut. Trochu se zahltíme, nedáme jednu nebo dvě šance a psychicky nás to zlomí. Nepříznivý stav se snažíme co nejrychleji dohnat, a to bývá paradoxně poslední hřebík do rakve.

Skóroval jste čtyřikrát, takže z tohoto pohledu se dá říct, že vám osobně střetnutí i vyšlo. Byl jste se svým výkonem spokojený? Přece jen jste se střelecky prosadil vícekrát než v předchozích kláních.
Se svým výkonem rozhodně spokojený nejsem. Hlavně v obranné fázi, tam mi utkání opravdu nevyšlo. Co se týče útoku, tam jsem také pár šancí neproměnil, naštěstí byl Pavel Musálek na sedmimetrových hodech stoprocentní.

Vaše čtyři branky na body nestačily. Jak jste snášel to, že vám chyběl Erik Žvak, se kterým se střídáte na postu pivota?
Byl to určitě nezvyk. Hrát celé utkání sám je fyzicky i psychicky hodně náročné. Naštěstí mě na pár útoků vystřídal Filip Hardt, takže jsem mohl alespoň trochu vydechnout.

V příštím kole přivítáte doma Jičín, který je o dvě příčky nad vámi. Ztrácíte na něj však už pět bodů. Cítíte, že se vám postupně začíná vzdalovat vidina play off? Ovlivňuje to současné rozpoložení celého družstva?
Po Lovosicích je situace kritická, to si všichni uvědomujeme. Pokud chceme do play off, musíme vyhrát. Nečeká nás však nic jednoduchého.

Zatím jste vyhráli jen jednou, když jste porazili nováčka z Maloměřic. Nepostrádá váš tým vítězné typy hráčů? Navenek to může působit i tak, že družstvo neumí nebo nedokáže vyhrávat…
Je pravda, že jsme prošli generační obměnou, kdy hodně kluků hraje extraligu prvním, nebo druhům rokem. Když se nedaří zkušenějším hráčům, mladíci ještě nemají dostatek rozvahy a zkušeností, aby volili nejideálnější variantu.

Takto špatnou sezonu snad nepamatuje nikdo z vás. Co je teď pro vás nejtěžší? Mluvíte spolu v šatně o tom, co by vám teď nejvíce pomohlo?
Na tabulku se snažíme nedívat, ale všichni to máme v hlavách. Každý týden se poctivě na soupeře připravujeme. Teď záleží na každém, jak k tréninku přistoupí a na tom, jak tuto přípravu dokáže vnést do zápasu.

Věříte tomu, že v případě výhry, ať už by přišla s kterýmkoli soupeřem, byste dokázali nastartovat delší vítěznou sérii?
Momentálně je pro nás nejdůležitější zápas s Jičínem. Na domácích utkáních jsme si ukázali, že dokážeme hrát vyrovnané duely s kýmkoliv. Třeba by nás právě tato výhra doma mohla nastartovat ke zlepšeným výkonům i na venkovních hřištích.