Aktuality

Série porážek nekončí. V Lovosicích jsme prohráli 36:25

Série porážek nekončí. V Lovosicích jsme prohráli 36:25

Hráči našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek pokračují v matných výkonech. V utkání 10. kola STRABAG Rail Extraligy nestačili na družstvo HK FCC Město Lovosice, kterému na jeho půdě podlehli rozdílem jedenácti branek 36:25.

Ani ve druhém zápase v domácím prostředí v řadě lovosičtí házenkáři nezaváhali. V utkání s naším celkem Pepino SKP Frýdek-Místek bylo vyrovnaných jen úvodních deset minut střetnutí do stavu 5:5. Následující úsek mezi 11. a 19. minutou vyhráli domácí 7:1 a vedení 12:6 předznamenalo další průběh zápasu. Do poločasu sice Lovci svoje vedení nijak výrazně nenavýšili, ve druhé půli ale již měli zcela jasnou převahu. Deset minut před koncem svítilo na ukazateli desetigólové vedení Lovců 29:19, aby domácí házenkáři po výhře 36:25 získali čtvrté vítězství v letošní sezóně. Na tom se výrazně podílela dvojice mladíků v dresu Lovců, desetibrankový Jan Kupa a sedmigólový Jaroslav Trkovský.

Naši hráči tak prohráli už podeváté. Se dvěma body za vítězství nad Maloměřicemi zůstávají stále předposlední.

„Jsem strašně rád, že jsme dokázali i dnes potvrdit dobrou herní formu ze zápasu v Plzni i doma s Jičínem. Konec první půle a začátek druhého poločasu jsme měli slabší chvíle, ale ve zbytku utkání jsme neuhnuli z naší hry, kterou jsme si stanovili a posledních dvacet minut se projevila i naše lepší fyzická kondice, kdy jsme soupeře přehrávali i v soubojích jeden na jednoho,“ uvedl po utkání trenér HK FCC Město Lovosice Pavel Farář.

„Utekli jsme na uklidňující náskok a utkání jsme v pohodě dotáhli do úspěšného konce. Je to pro psychiku hráčů hodně důležité a věřím, že hráči uvěří tomu, že jdeme správnou cestou,“ pokračoval.

„Pro nás to bylo důležité utkání a jsem rád, že jsme ho zvládli. Chtěli jsme celých šedesát minut držet stejné tempo, což se nám povedlo. Obrana fungovala a tahali jsme dobře rychlý útok,“ popsal Jaroslav Trkovský, spojka HK FCC Město Lovosice.

Vedoucí našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Petr Mazur konstatoval, že každý prohraný zápas se hodnotí špatně. „My se potýkáme s tím, že nedokážeme delší dobu hrát stanovenou hru. Pak začneme dělat chyby, soupeři nám odskočí a my se pořád dokola snažíme jejich náskok dohnat. Když dodržujeme to, co si řekneme a co zkoušíme v tréninku, tak nám hra funguje,“ řekl Mazur.

„Zpočátku jsme drželi s domácími krok, dobře jsme hráli přes pivota. Pak ale Lovosice získaly převahu a my jsme šli psychicky dolů a začali dělat elementární chyby jak v útoku, tak v obraně,“ dodal.

K výhře Lovosicím pogratuloval Pavel Musálek, kterému se v poslední době střelecky daří. Tentokrát se prosadil pětkrát. „Lovosice hrály od začátku do konce podle stanovené taktiky. My jsme tu naši dodrželi jen v úvodu a pak jsme začali dělat chyby. Soupeř získal výraznější náskok a zápas už ze svých rukou nepustil.“

O další body se náš tým bude pokoušet v neděli 24. listopadu, kdy v domácím prostředí přivítá celek Jičína, který je prozatím na 9. místě. Doposud uhrál sedm bodů. Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HBC Ronal Jičín se hraje v hale na 6. ZŠ. Začne v 17 hodin.

10. kolo: HK FCC Město Lovosice – SKP Pepino Frýdek-Místek 36:25 (18:13) 

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Rajnoha L. 1, Petrovský 2, Gřešek 4, Unger 2, Hardt 2, Strack 4, Mazur 1, Musálek 5/4, Skřehot, Lefan, Pomichálek 2, Ondrušík 2. Vedoucí družstva: Petr Mazur.

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5. Vyloučení: 2 – 2. Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych, Diváci: 415.