Kopřivnici jsme podlehli i na její půdě. Končíme osmí

Po porážce o jediný gól podlehli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek soupeři z Kopřivnice i na jeho palubovce. Tentokrát 34:30. Vzájemný dvojzápas tak vyzněl lépe pro našeho rivala, který tak obsadil konečné 7. místo v extralize. Na nás zůstala příčka osmá.

Po prvním vzájemném utkání o konečné 7. až 8. místo v extralize mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a KH Kopřivnice bylo jasné, že odveta bude nesmírně zajímavý, protože úvodní duel skončil rozdílem jediné branky ve prospěch Kopřivnice.

Odveta na palubovce Kopřivnice byla také velice vyrovnaná. Svědčí o tom fakt, že po první půli svítilo na ukazateli skóre 14:14. Zápas byl dlouho vyrovnaný také po změně stran. Ještě čtvrt hodiny před koncem vedla Kopřivnice pouze o jednu branku. Závěr střetnutí bohužel poznamenalo to, že kvůli červené kartě nedohrál celé utkání náš nejlepší střelec Vojtěch Petrovský, který obdržel červenou kartu. Do Kopřivnice vůbec neodjel Sebastian Strack, navíc ke konci kvůli zranění nemohly hrát ani střední spojky Martin Kocich a Matěj Mazur.
„Nechci se na nic vymlouvat, ale v závěru se projevilo, že jsme byli citelně oslabení a neměli jsme už s kým hrát. Tímto ale nechci snižovat výkon Kopřivnice, která vyhrála zaslouženě a nám nezbývá, než jí pogratulovat k celkovému sedmému místu,“ řekl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.
Ten družstvo převzal v zimě. V době, kdy se krčilo na předposledním místě a od úplného dna jej dělilo jediný bod. Proto je s celkovým 8. místem spokojený.

„Poměrně brzy jsme si zajistili postup do vyřazovacích bojů. Mrzí mě, že jsme po základní části nebyli ještě o nějakou příčku výše, protože jsme odehráli spoustu povedených utkání. Je třeba ale také brát v úvahu, že současné družstvo má jisté rezervy,“ poznamenal. „Rozhodně by potřebovalo zdvojit na některých postech. Výhrady mívám i k výkonům brankářů. Bude však na vedení klubu, jak bude tyto posty řešit. Toto všechno závisí na ekonomice klubu,“ podotkl.
Jiřímu Kekrtovi skončí smlouva na konci května. O tom, jestli povede družstvo i v příští sezoně, zatím příliš mluvit nechce. „Bylo by to předčasné. Všechno ukáže až čas. Momentálně vedení klubu řeší sponzoring na příští extraligový ročník. Uvidíme, jak se celá situace vyvine,“ nastínil.

KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek     34:30 (14:14)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Cáb – Petrovský 6, Bosák 3, Klaban 2, Gřešek 1, Dyba 3, Kichner 6/1, Kocich 2, Geist 5, Žvak 1, Mazur, Musálek 1, Bureš, Krahulík.
Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. ČK: Petrovský.

Komentáře