V Kopřivnici budeme dotahovat ztrátu jedné branky

První duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a KH Kopřivnice v dvojutkání o konečné 7. až 8. místo skončil jednobrankovým vítězstvím našeho soupeře. Ten na naší palubovce vyhrál 28:27 a do odvety tak jde s jednogólovým náskokem.

Naši hráči vstoupili do prvního zápasu s Kopřivnicí, která nastoupila vinou marodky značně oslabená, hodně vlažně. Skóre utkání sice otevřel proměněnou sedmičkou Martin Kocich, ale hosté vzápětí duel otočili a už v 5. minutě vedli 4:1. Po desíti minutách dokonce 7:3, takže si kouč našeho výběru Jiří Kekrt musel vzít oddechový čas. Ten týmu pomohl, protože v následujících dvou minutách dokázal vyrovnat. Jenže poté se Kopřivnice opět dostala do vedení. Závěr prvního poločasu však patřil našemu celku, který i díky pěti trefám v řadě po prvních třiceti minutách vedl o dvě branky 17:15.
Po změně stran se však naše družstvo opět nevyvarovalo výpadku, který tentokrát přišel mezi 35. a 40. minutou, kdy inkasovali hned sedmkrát. V této části si Kopřivnice vypracovala rozhodující náskok, a i když jsme dokázali výsledek zkorigovat, na více než nerozhodný stav jsme se od té doby nedostali. Kopřivnice se tak nakonec mohla radovat z nejtěsnějšího možného vítězství v poměru 28:27.

„Nejsem spokojený s výsledkem, ale rozhodně s tím, že se kluci dokázali namotivovat a celou dobu bojovali. Nesouhlasím s tím, že v těchto utkáních už není o co hrát. Pokud mají házenou rádi, měli by chtít vyhrát každý zápas,“ uvedl po utkání trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.
„Vyhrát na půdě Frýdku je nesmírně těžké a nám se to tentokrát povedlo. Nicméně je to teprve první poločas, takže to určitě nepřeceňujeme. Každopádně jsem rád, že jsme duel zvládli i v početné marodce, se kterou se nyní potýkáme,“ upozornil. „Dostali tak prostor i dorostenci a skvěle zapadli do systému. Nebylo poznat, že nám někdo chybí. Navíc i pro diváky to bylo pěkné utkání, dynamické, dramatické až do konce,“ dodal.
Jeho protějšek Jiří Kekrt pogratuloval Kopřivnickým k vítězství. „Zase až tak velkolepé utkání to nebylo, minimálně z naší strany ne. Cením si nasazení a chtění dotáhnout zápas do vítězného konce ze strany Kopřivnice, tohle některým našim hráčům chybělo,“ poznamenal lodivod Pepino SKP Frýdek-Místek.
„Bylo vidět, že některým hráčům už docházejí fyzické i psychické síly. I v tomto utkání jsme se nevyvarovali určitého výpadku. Tentokrát to bylo mezi 5. a 10. minutou druhého poločasu, kdy jsme dostali sedm gólů,“ podotkl Kekrt s tím, že v této situaci hodně rozhodují morální síly. „Souhlasím s tím, že pořád je o co hrát a hráč by měl být neustále motivovaný k tomu, aby chtěl hrát a chtěl vyhrát. Neříkám, že naši hráči nechtěli vyhrát, ale mnozí zahráli pod hranicí toho, co jsou schopní zahrát,“ řekl.

„Znovu se ukázalo, že když nám zachytá brankář, což se stalo v prvním poločase, tak je výsledek jiný, než když nás nepodrží,“ doplnil.
Zkušený trenér věří tomu, že odvetu v Kopřivnici jeho svěřenci zvládnou lépe, než první vzájemný duel a vyhrají alespoň o dvě branky. Kopřivnický kouč zase doufá v to, že toto utkání bude důstojným zakončením sezony, kterou v Kopřivnici vyhodnotí jako pozitivní, protože družstvo dokázalo postoupit do play off. Navíc se v Kopřivnici výrazně zvýšila návštěvnost na domácích utkáních.

Pepino SKP Frýdek-Místek – KH Kopřivnice     27:28 (17:15)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Coch – Šimek, Petrovský 2, Bosák 1, Klaban 1, Gřešek 3, Kichner 8, Kocich 6/1, Geist 3, Žvak 1, Mazur 1, Musálek 1, Bureš, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Diváci: 221.

Komentáře