Dukle jsme oplatili porážku, celkově ale prohráli o jeden gól

Rozdílem jediné branky skončil dvojzápas našich hráčů Pepino SKP Frýdek-Místek s Duklou Praha. Po domácí porážce 27:31 jsme dokázali v Praze vyhrát 30:27. Jeden jediný gól tak rozhodl o tom, že Dukla bude hrát o celkové 5. až 6. místo proti Jičínu, zatímco náš celek se utká o 7.až 8. místo s Kopřivnicí.

K odvetě jsme odjížděli v poměrně úzké sestavě, protože někteří hráči měli zdravotní potíže, takže se trenér Jiří Kekrt rozhodl nechat je raději odpočívat. A i když přiznal, že nebyl úplně spokojený s atmosférou, která panovala na trénincích celý týden před odvetou, jeho svěřenci je v duelu s favorizovaným protivníkem mile překvapili.
Od začátku střetnutí byli Pražanům vyrovnaným soupeřem a po prvním poločase vedli o dvě branky 15:13. A navíc od některých předešlých utkání, do kterých vstoupili slibně, ale ve druhé půli zápas ztratili, si tentokrát naši hráči vítězství vzít nenechali. Duklu na její palubovce přehráli 30:27, když hned devětkrát skóroval Vojtěch Petrovský. O dalších deset gólů se postarali Petr Kichner a Martin Kocich, kteří zaznamenali po pěti trefách.
V základní části by takové vítězství mělo cenu zlata. V tomto dvojutkání však bohužel nestačilo na to, abychom celkově Duklu porazili, jelikož v prvním střetnutí jsme ji doma podlehli o čtyři branky.


„Je to škoda, protože v jednu chvíli jsme vedli i o čtyři góly. Rozhodně jsme měli na to, abychom Duklu celkově porazili,“ upozornil trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt. „Musím kluky pochválit za to, s jakou chutí v utkání hráli. Potěšili mě a vyhráli naprosto zaslouženě,“ pokračoval zkušený trenér s tím, že oproti prvnímu utkání v tom v Praze o poznání lépe zachytal brankář Vít Pyško.
„Tentokrát měl úspěšnost zákroků na pětatřiceti procentech. Není to žádné zázračné číslo, ale v prvním střetnutí měli naši brankáři jen dvacet procent. Kdyby měli stejnou úspěšnost jako Pyško nyní v Praze, neprohráli bychom úvodní duel,“ podotkl Kekrt. „Každopádně jsem přesvědčený, že ani první utkání tohoto dvojzápasu jsme nehráli špatně.“
Momentálně už se celý tým připravuje na poslední dva zápasy sezony, ve kterých se rozhodne, jestli obsadí konečné 7. nebo 8. místo. Rozhodne o tom dvojutkání s Kopřivnicí.
„V této fázi je velice těžké hráče namotivovat, protože v hlavách už mají myšlenky na dovolené a na to, že si od házené na nějakou dobu odpočinou,“ podotkl frýdecko-místecký lodivod. Tomuto souboji by však mohl dodat patřičný náboj nejen fakt, že jde o regionální derby, ale navíc to, že kopřivnické barvy v současnosti hájí řada hráčů, která dříve působila právě ve Frýdku-Místku. Ať už je to Dalibor Mynář, Petr Unger, Jaromír Petřík nebo Jan Holbein, který se do extraligy vrátil letos na jaře.
„Pokud proti sobě hrají hráči, kteří ještě nedávno byli spoluhráči, vždycky to duelu dodá to správné koření,“ poznamenal Kekrt.

HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek   27:30 (13:15)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Petrovský 9, Bosák 1, Klaban 1, Gřešek 3, Dyba, Kichner 5/2, Kocich 5/1, Strack 3, Mazur, Musálek 3, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Milan Hájek, Karel Macho. Diváci: 62.

Komentáře