V Praze budeme dohánět čtyřbrankové manko

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek po vypadnutí ve čtvrtfinále vstoupili do zápasů o 5. až 8. místo porážkou. V domácím prostředí nestačili na pražskou Duklu, které podlehli 27:31. V odvetě se tak pokusí dotáhnout čtyřbrankové manko.

Pražská Dukla patří každoročně mezi největší favority soutěže. Po vyřazení ve čtvrtfinále Plzní přijela na naši palubovku s jasným cílem vyhrát a vybudovat si tak náskok do odvety. V prvním poločase jsme však s favoritem dlouho drželi krok. Ještě pět minut před koncem první třicetiminutovky jsme vedli o jednu branku. Závěr prvního dějství se nám ale bohužel nevydařil, takže po prvním poločase jsme prohrávali 12:16.
Po změně stran jsme byli soupeři rovněž vyrovnaným soupeřem. V jednu chvíli sice Dukla vedla už o sedm branek, ale v samém závěru střetnutí jsme dovedli snížit na rozdíl tří gólů a v poslední přesilovce se mohlo dotáhnout i na dvoubrankový rozdíl. Nakonec však Dukla ještě proměnila sedmičku a mohla se tak radovat z výhry v poměru 31:27.
„Musím si postěžovat, že ještě pět minut před koncem prvního poločasu jsme vedli o jeden gól. Pak jsme ale nezvládli jeho závěr a první poločas tak prohráli o čtyři branky. Stejným rozdílem pak skončilo celé utkání,“ upozornil po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.

„To neříkám poprvé, a nejen ve vztahu k Dukle, ale také k jiným družstvům. Dokážeme konkurovat padesát minut, abychom desetiminutovkou všechno zvorali,“ pokračoval Kekrt v hodnocení střetnutí. „Tím nechci říct, že jsme byli lepším týmem. To určitě ne. Ve všech činnostech nám trošinku něco schází. Od fyzické kondice, přes účinnost brankářů. Z kondice pramení zbytečné chyby, které děláme a dáváme tak šanci soupeři,“ konstatoval.
„Když se časem bude s týmem na těchto věcech pracovat a koupíme ještě Jíchu, tak budeme mít lepší výsledky,“ doplnil s nadsázkou.
Zkušený kouč v utkání s Duklou prostřídal všechny tři brankáře, které měl k dispozici. Za celý zápas si však připsali jen devět zákroků. „Gólmani Dukly jich měli jedenáct, takže v tom zase tak velký rozdíl nebyl,“ řekl. „Faktem ale je, že brankáři jsou naším velikým problémem. Je to věc, kterou družstvo do budoucna musí řešit nějakým způsobem. Může se stát, že brankář v jednom zápase nepodrží, ale pokud má tým za zády někoho, na koho se může spolehnout, tak se mu pak úplně jinak hraje,“ zdůraznil Kekrt.

Do odvety tak půjde v lepším rozpoložení Dukla. Ovšem zkušený trenér Frýdku-Místku v žádném případě neskládá zbraně. „Stále jsme teprve v polovině utkání, které se hraje pohárovým způsobem. Pokud se v Praze vyvarujeme chyb, které jsme udělali v prvním duelu, podrží nás gólmani, tak se ještě může stát cokoli,“ poznamenal.
Lepší z dvojice si následně zahraje o 5. až 6. Místo. Horší bude hrát o konečnou 7. až 8. příčku.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha  27:31 (12:16)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Coch – Šimek, Petrovský 11/5, Klaban 1, Gřešek 7, Dyba, Kichner 2, Kocich 2/1, Strack 2, Geist 2, Mazur, Musálek, Bureš, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci: 316.

Komentáře