Doma jsme Zubří podlehli o jediný gól. Nyní vyzveme Duklu

Na favorita ze Zubří jsme bohužel nestačili ani ve třetím čtvrtfinále, byť jsme soupeře značně potrápili. Po prohře 24:25 se tak vítěz základní části raduje z postupu do semifinále. Naše hráče Pepino SKP Frýdek-Místek čekají zápasy o konečné 5. až 8. místo.

Na začátku hned Vít Pyško zneškodnil sedmičku a o chvíli později s pomocí tyče uspěl i proti trháku soupeře. Jenže kromě vedení 1:0 jsme celou dobu museli dotahovat náskok favorizovaného Zubří, které po celou dobu střetnutí vedlo. Naději na úspěch nám dával fakt, že se naši hráči drželi v těsném závěsu. To však neplatilo celý první poločas. V jeho koncovce si soupeř vypracoval pětibrankový náskok, který se později ukázal jako rozhodující.
Po změně stran poslal Jiří Kekrt do branky místo Víta Pyška Jana Marenčáka, který se blýskl několika povedenými zákroky. Postupně jsme se tak dokázali vrátit do zápasu. Střelecky byl k nezastavení Martin Kocich, který se trefil desetkrát. V posledních minutách jsme i díky několika přesilovkám dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se nám však nepovedlo, byť měl v úplném závěru obrovskou šanci Adam Gřešek, ovšem náskok z brankoviště neproměnil. Zubří tak vyhrálo 25:24, celou sérii 3:0 na zápasy a postoupilo do semifinále.
„Diváci viděli bojovné utkání typické pro play off. Věděli jsme, že s ničím novým soupeř moc přijít nemůže, přesto se na nás velmi dobře připravil. Věděl, že střídáme dva hráče a tahal první, druhou vlnu,“ uvedl po utkání vedoucí družstva Zubří Ivo Tovaryš. „V tomto ohledu nás zaskočili, ale až do 50. minuty jsme měli zápas pod kontrolou, byť jsme po změně stran prohrávali a trošku jsme ztráceli. Ovšem díky pětibrankovému náskoku z prvního poločasu jsme drželi soupeře v mezích,“ pokračoval.

Následně však kvůli řadě vyloučených hráčů pomohlo Zubří podle Tovaryše vrátit se Frýdku do utkání. „I přes dramatický závěr si však myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, aniž bych chtěl snižovat výkon soupeře,“ zdůraznil.
Jeho protějšek Jiří Kekrt pogratuloval Zubří k zaslouženému postupu do semifinále. „Společně s posledním kolem základní části jsme se Zubřím sehráli čtyři utkání v poměrně krátkém časovém sledu. Ani v jednom jsme nedali kůži lacino. Nebylo to o tom, že bychom vždycky prohrávali oba poločasy, pokaždé jsme prohráli jen jeden z nich. A to ještě hloupostmi,“ upozornil Kekrt.


„V posledním střetnutí jsme v první půli prohrávali ve 21. minutě 10:9. Přitom první poločas jsme nakonec prohráli o pět branek. Takže těmito nepovedenými devíti minutami jsme ztratili celé utkání,“ poznamenal. „Nemyslím si, že by Zubří bylo lepší, spíše my byli hloupější, ale hloupost pramení z nezkušenosti a toho, že řada hráčů ještě není vyzrálá,“ pokračoval.

Zkušený trenér však věří tomu, že že když se bude s týmem citlivě zacházet, může se výkonností přiblížit k Zubří. „I když jsme nepostoupili, jsem spokojený. Už teď jsem motivoval hráče, že není jedno, zda skončíme osmí nebo pátí. Je třeba ještě měsíc a půl vydržet v plné koncentraci,“ konstatoval frýdecko-místecký lodivod.
Ivo Tovaryš s Jiřím Kekrtem se shodli na tom, že hlavně duely v Zubří rozhodla lepší fyzická kondice házenkářů Zubří. „O deset až patnáct procent byli lepší i brankáři soupeře. Tohle je faktor, který může rozhodovat zápasy play off,“ zamyslel se Kekrt.


Naše hráče po vyřazení čekají zápasy o konečné 5. až 8. místo. Nyní narazí na pražskou Duklu, která vypadla poměrem 3:0 na zápasy s Plzní, přičemž pokaždé prohrála o jeden gól. První zápas je na programu v neděli 29. Dubna v 17 hodin a odehraje se v našem domácím prostředí v hale na 6. ZŠ. Odveta se bude hrát následující víkend. Hraje se pohárovým způsobem. Lepší z dvojice si nakonec zahraje o 5. až 6. místo, poraženého budou čekat duely o 7. až 8. příčku.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří  24:25 (10:15)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Cáb – Petrovský 4, Klaban, Gřešek 4, Dyba, Vacula 1, Kichner 1, Kocich 10/3, Strack 4, Geist, Mazur, Musálek, Bureš, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Diváci: 429.

Komentáře