První čtvrtfinále vyznělo 28:23 pro favorizované Zubří

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek začali čtvrtfinále proti Zubří porážkou 28:23 na jeho půdě. Favorit se tak v sérii na tři vítězná utkání ujal vedení 1:0.

Ráz prvního vzájemného utkání mezi vítězem základní části ze Zubří a naším celkem Pepino SKP Frýdek-Místek určila první třicetiminutovka, ve které si favorit vytvořil pětibrankový náskok a po prvním poločase tak vedl 15:10.
„Bohužel jsme nezačali dobře. Náš výkon působil v úvodu ustrašeně. Hráči jako by nevěřili v to, že mohou takové utkání vyhrát,“ poznamenal trenér našeho družstva Jiří Kekrt. „Největší rozdíl byl dneska v tom, že jsme udělali mnohem více nevynucených chyb v porovnání se Zubřím,“ pokračoval zkušený lodivod.
Po změně stran už sice Zubří náskok nenavýšilo, ale zápas dovedlo bez problémů do vítězného konce a nakonec se mohlo radovat z výhry o pět gólů 28:23.
„Zubří těží z toho, že jeho kádr je postavený z hráčů, kteří už spolu hrají pět let a každou sezonou jsou lepší a lepší. Všichni jeho házenkáři jsou vítěznými typy. Zápasy v play off jsou totiž hlavně o sebevědomí, momentálním rozpoložení a aktuální formě. Je třeba říct, že v těchto atributech nás soupeř tentokrát předčil,“ podotkl Kekrt.
„Určitě i naše družstvo má vítězné hráče, ale není jich tolik jako v celku Zubří,“ řekl frýdecko-místecký kouč. Před druhým utkáním čtvrtfinálové série však v žádném případě zbraně neskládá. „Do každého střetnutí jdu s tím, že ho chci vyhrát. A ne jinak tomu bude i v neděli v Zubří. Pokud se vyvarujeme takového množství chyb jako v prvním zápase, určitě můžeme být domácím rovnocenným protivníkem.“
Nedělní duel mezi HC ROBE Zubří a Pepino SKP Frýdek-Místek začne opět v 18 hodin.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek              28:23 (15:10)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Coch – Petrovský 6, Bosák, Klaban 1, Gřešek 3, Dyba, Vacula 2, Kichner 1, Kocich 7/6, Strack 2, Geist, Žvak, Musálek 1, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Diváci: 983. Stav série: 1:0.

Komentáře