Doma budeme odvracet mečbol Zubří. Prohráváme 0:2

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek začali druhý zápas čtvrtfinálové série proti Zubří nadějněji než ten první. Po první půli vedli o dvě branky, nicméně nakonec prohráli 30:25. O příštím víkendu tak budou odvracet „mečbol“ soupeře.

Na rozdíl od prvního vzájemného utkání ve čtvrtfinále jsme v tom druhém byli domácímu favoritu ze Zubří v prvním poločase nejen vyrovnaným protivníkem, ale dokonce jsme po prvních třiceti minutách překvapivě vedli 14:12.

Jenomže slibné skóre jsme po změně stran nedokázali udržet. Zubří nepřipustilo, abychom sérii vyrovnali a vraceli se domů za vyrovnaného stavu. V průběhu druhé půle dokázalo střetnutí otočit ve svůj prospěch a stejně jako v prvním utkání i v tom druhém nakonec vyhrálo rozdílem pěti branek, tentokrát 30:25.

„Nezbývá nám nic jiného, než Zubří pogratulovat k zaslouženému vítězství,“ uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt, který ani tentokrát nemohl být spokojený s výkonem svého družstva, byť po prvním poločase drželo nadějný výsledek.

„Dnešní utkání rozhodla fyzická kondice. V tomto ohledu nás Zubří jasně předčilo. Proto vyhrálo,“ konstatoval zkušený kouč.
Nyní se celá série přesune do Frýdku-Místku, kde se bude hrát nejprve v sobotu 21. dubna. Pokud naši hráči Zubří porazí, vynutí si další duel, který by se hrál hned následující den. Jestli ale prohrají, favorit postoupí mezi nejlepší čtyři celky a nás by v takovém případě odsoudil k bojům o 5. až 8. místo.

„Rozhodně neskládáme zbraně, ale pokud máme pomýšlet na úspěch, musíme se hodně zlepšit,“ podotkl Kekrt. „Ti, kteří podali v Zubří kvalitní výkony, je budou muset v nejmenším zopakovat. Navíc se k nim musí přidat i ostatní, protože není možné, aby hrálo podle našich představ pět hráčů a další tři byli na hřišti prakticky jen do počtu. S takovou proti tak kvalitnímu soupeři nemůžeme být úspěšní,“ zdůraznil.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek              30:25 (12:14)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Coch – Petrovský 9, Klaban 2, Gřešek 1, Dyba, Vacula 1, Kichner 1, Kocich 5/2, Strack 2, Geist 1, Žvak, Musálek 2, Bureš 1, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. ČK: Vacula. Diváci: 1 034.

Komentáře