Žákovským družstvům se vstup do jarní části MSL nevydařil

Po zimní přestávce začaly jarní žákovské soutěže Moravskoslezské ligy. „A“ družstva zajížděla do Polanky n.O., odkud si vezou jedno vítězství. „B“ týmy žáků na palubovce Nového Jičína nebodovaly.

„A“ družstvo starších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek jasně přehrálo svého soupeře. Už po prvních desíti minutách vedl náš tým o čtyři branky (2:6) a postupně svůj náskok stupňoval až na poločasových 8:19. Ve druhém poločase si už jen udržovali náskok a nakonec zvítězili rozdílem desíti branek (23:33).

MSL Starší žáci sk.A
SKH Polanka n.O. – Pepino SKP Frýdek-Místek 23:33 (8:19)
Sestava a branky SKP:
Somsi, Broda – Chovančik 1, Moješcik 6/3, Papala 1, Mlčoušek 4, Toman 2, Vyskočil 2, Nečas 2, Bardoň, Šupola, Mazur V. 2, Kresta Z. 5/1,  Borák 8.
Sled utkání: 2:0, 2:6, 4:16, 6:18, 8:19, 11:23, 14:24, 18:28, 20:32, 23:33.

Mladší žáci „A“, ale naopak proti svému soupeři úspěšní nebyli. Už po prvním poločase ztráceli na domácí devět branek (32:23) a ve druhém poločasu se už jim jejich ztrátu nepodařilo stáhnout.

MSL Mladší žáci sk.A
SKH Polanka n.O. – Pepino SKP Frýdek-Místek 43:35 (Os. obrana 16:9, Shout-out 16:14, Vl. hra 11:12)
Sanitrák, Surovec – Juroška 3, Halas 5, Škopek 1, Kresta Matěj 6/1, Matula 8/1, Ručka 3, Valo 2, Tomčala 1, Opatrný, Srník 3, Dufek 1, Skýpala 2.

Starší žáci „B“ i přes svou početní převahu nedokázali přehrát družstvo Nového Jičína. Ze začátku zápasu dominoval náš tým (2:4), ale domácí se čtyřmi trefami dostali do vedení a dokonce prvního poločasu odskočili na rozdíl šesti branek (16:10). V druhém poločase si náš soupeř svůj náskok navyšoval a nakonec náš tým podlehl Novému Jičínu rozdílem desíti branek (34:24).

MSL Starší žáci sk.B
TJ Nový Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek „B“ 34:24 (16:10)
Sanitrák, Broda – Somsi 4/1, Bardoň 1/1, Halas, Matula, Srník 1, Šupola, Toman 4, Nečas, Kresta Michal 7/2, Lošák, Kresta Z. 5, Kresta Matěj 2.
Sled utkání: 2:4, 6:4, 8:5, 11:7, 14:8, 16:10, 19:12, 23:13, 29:15, 31:18, 32:20, 34:24.

Mladší žáci „B“ svému soupeři těsně podlehli. Z prvního poločasu si odnesli brankový náskok (16:17), ale ve druhém poločase se ukázali jako lepší domácí a otočili průběh utkání ve svůj prospěch. Naše družstvo tak nakonec těsně prohrálo rozdílem dvou branek 23:21.