V Jičíně jsme schytali debakl 32:22, klesli jsme na 7. místo

Poslední utkání venku celé základní části se nám vůbec nepovedlo. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek schytali facku v Jičíně, kde prohráli o deset gólů 32:22. V tabulce tak klesli na 7. místo. Na 6. příčce je vystřídal právě celek z Jičína.

V duelu na palubovce Jičína jsme bohužel od úvodních minut tahali za kratší konec. Podle slov trenéra našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiřího Kekrta odehráli jeho svěřenci nejhorší soutěžní utkání pod jeho vedením.

„Hráči si mysleli, že když si v minulém kole výhrou v Kopřivnici zajistili účast v play off, všechno už půjde samo. Jenže tak to není,“ upozornil zkušený lodivod. „V Jičíně jsme předvedli velice špatný výkon bez nasazení, bojovnosti. Bylo to z naší strany hodně vlažné,“ pokračoval.
Proto už v prvním poločase si domácí celek vytvořil osmibrankový náskok, když po třiceti minutách vedl 18:10. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Náš výběr tak odešel ze zápasu poražený 32:22. Z tohoto debaklu se nyní bude chtít co nejdříve otřepat. V posledním kole základní části totiž vyzve na domácí palubovce lídra soutěže ze Zubří.

„Pevně věřím tomu, že k tomuto střetnutí se hráči postaví úplně jinak. Duel v Jičíně by měl být dostatečným varováním, že takto hrát nemůžeme. Je třeba si uvědomit, že i když už máme zajištěnou účast v play off, stále je o co hrát,“ podotkl Kekrt.

„V posledním extraligovém kole se totiž ještě bude rozhodovat, které týmy se dostanou do elitní osmičky a které budou naopak hrát ve skupině o udržení. Navíc už jenom fakt, že se utkáme s vedoucím týmem soutěže, musí být pro hráče dostatečnou motivací k tomu, aby podali co nejlepší výkon,“ řekl frýdecko-místecký kouč.
Zápas mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří je na programu v pátek 30. března. Odehraje se v hale na 6. ZŠ. Začne v 18 hodin.

HBC Ronal Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek   32:22 (18:10)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Petrovský 6, Bosák, Klaban, Gřešek 2, Dyba 1, Vacula, Kichner 2, Kocich 4/3, Strack 3, Geist 1, Žvak, Mazur, Musálek 3, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič. Diváci: 650.

Komentáře