Výhra v Kopřivnici nám definitivně zajistila play off

Na jaře se našim hráčům Pepino SKP Frýdek-Místek výsledkově daří. Nyní to potvrdili také v Kopřivnici, kde vyhráli 32:29. Posunuli se tak už na 6. místo a dvě kola před koncem základní části si definitivně zajistili účast v play off.

Foto: Daniel Hojník

Před zápasem 20. kola extraligy, v němž jsme zavítali na palubovku regionálního rivala z Kopřivnice, nás od soupeře v tabulce dělil pouze bod. Už před střetnutím tak bylo cítit, že oběma družstvům půjde o hodně. Duel měl mít patřičný náboj také díky tomu, že dres Kopřivnice v současnosti oblékají hned čtyři házenkáři, kteří v minulosti prošli naším celkem. A sice Dalibor Mynář, Jaroslav Petřík, Petr Unger a Jan Holbein. A aby toho nebylo málo, loňské jaro strávil v Kopřivnici náš brankář Vít Pyško.

V utkání proti Kopřivnici naši hráči zopakovali výkony z předchozích utkání. „Naprosto spokojený můžu být s úvodními dvaceti minutami, po kterých jsme však bohužel měli hlušší deseti nebo dvanáctiminutovku, díky které se Kopřivnice vrátila zpátky do zápasu,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt s tím, že v další části utkání už to byl spíše boj o to udržet těsný náskok a dovést tak střetnutí do vítězného konce.

„Jsem moc rád, že se nám to povedlo a vítězstvím jsme si definitivně zajistili účast v play off. V posledních dvou zápasech základní části už tak nebudeme pod takovým tlakem jako doposud. Pořád jsme totiž věděli, že jsme namočení do boje o záchranu,“ podotkl Kekrt.

Jeho svěřence čeká v dalším kole výběr Jičína. Základní část pak uzavřou domácím utkáním proti lídrovi soutěže ze Zubří.

„Do každého střetnutí jdeme s cílem bodovat, což se nám na jaře ve většině zápasů daří. Budeme na to chtít navázat také v posledních dvou kolech,“ nastínil frýdecko-místecký lodivod.

„Nyní nechceme spekulovat na koho bychom měli narazit ve čtvrtfinále play off. To budeme řešit až po skončení základní části. Nyní se soustředíme na to, abychom podali co nejlepší výkon v posledních dvou zápasech. Až pak se můžeme bavit o tom, co chceme dál,“ uzavřel Kekrt.

KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:32 (14:17)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Bednárek, Petrovský 7/2, Bosák, Klaban 1, Gřešek 5, Vacula, Kichner 2, Kocich 1, Strack 5, Geist 7, Žvak, Mazur, Musálek 4, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Diváci: 790.

Záznam zápasu

Foto: Daniel Hojník

Komentáře