V derby nás Karviná předčila poměrem 27:22

V 18. extraligovém kole jsme narazili na tradičního rivala z Karviné. Na jeho půdě jsme nedokázali protáhnout šňůru vítězných utkání na čtyři a prohráli 27:22. V tabulce se stále držíme na 8. místě.

Derby sledovala takřka tisícovka diváků. Od začátku bylo střetnutí velice vyrovnané. Žádné družstvo si nedokázalo vytvořit větší než dvoubrankový náskok. První poločas byl vyrovnaný až do stavu 11:11. Potom jsme ale bohužel nezvládli posledních pět minut této části zápasu, čehož Karviná dokázala využít a vypracovala si čtyřgólový náskok. Dostala se tak do vedení 15:11. Skóre jsme ještě do přestávky zkorigovali alespoň na 15:12.
Po změně stran jsme tak na palubovku nastupovali s tříbrankovým mankem. Bohužel začátek druhé půle se nesl ve stejném duchu jako konec té první. Karvinským jsme tak usnadnili cestu k tomu, aby si vypracovali pohodlný náskok, který už pak bez větších problémů udrželi až do konce a zaslouženě tak vyhráli 27:22.

„V Karviné jsme prohráli zaslouženě. Jedním z rozhodujících faktorů byla poslední pětiminutovka první půle, kterou jsme nezvládli. Neproměnili jsme několik jasných gólových příležitostí a vzadu nás nepodrželi brankáři,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.
„Nechytili jsme ani začátek druhého poločasu. Díky tomu si Karviná vytvořila náskok, na který už jsme nedokázali odpovědět,“ pokračoval Kekrt v hodnocení utkání s tím, že jeho svěřenci opět doplatili na neproměňování šancí. „Sice už jsme jich nezahodili tolik jako v některých předchozích a udělali jsme i méně chyb, ale pořád mají naše výkony ještě značné rezervy. Pracujeme na nich, ale je to běh na dlouhou trať. Ještě to nějakou dobu potrvá,“ konstatoval zkušený lodivod.

Další extraligové body se pokusí naši hráči uhrát v příštím kole, kdy v domácím prostředí přivítají druhé Lovosice. Bude to nesmírně těžké utkání, ale určitě nejsme bez šance. Vždyť na podzim jsme si z Lovosic odvezli cenné dva body. Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice je na programu v sobotu 10. března. Hraje se opět v hale na 6. ZŠ. Střetnutí začne v 19.30 hodin.

HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek       27:22 (15:12)