Výhra v Novém Veselí nás posunula na 8. místo

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dosáhli v Novém Veselí na třetí vítězství na palubovkách soupeřů v této sezoně. Polepšili si tak na 13 bodů a v tabulce jsou už v elitní osmičce.

Po zimní přestávce, ve které převzal družstvo zkušený trenér Jiří Kekrt, odehrál náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek tři vyrovnaná utkání. V každém z nich byl rozdíl ve skóre nejvýše třígólový. Nejprve prohrál v Brně 32:30, pak doma porazil Hranice 31:30 a nyní přehrál Nové Veselí na jeho půdě poměrem 28:25.
„Na Nové Veselí jsme se velice dobře připravili a i když jsme se ani v tomto utkání nevyvarovali několika chyb, dokázali jsme jej vyhrát,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt. „Neustále se potýkáme s tím, že nedokážeme o našem vítězství rozhodnout už v průběhu utkání, byť si vypracujeme třeba tříbrankový náskok. Pak ale přijdou chyby, které vrátí soupeře do hry,“ poznamenal zkušený lodivod.

V duelu proti poslednímu celku extraligy nás opět střelecky táhl Vojtěch Petrovský, který se trefil hned desetkrát, přičemž dvakrát proměnil sedmimetrový hod.
„Je jenom dobře, že se prosadily i další spojky. Dalších pět branek přidal Petr Kichner, čtyři Martin Kocich. Potřebujeme, aby se střelecká síla družstva rozložila na více hráčů,“ podotkl Kekrt.

Ten byl tentokrát spokojenější i s výkonem brankářů, kteří si v předchozích kláních nepočínali úplně podle jeho představ.
„Tentokrát to bylo o poznání lepší. Vít Pyško chytil pět sedmiček. Kdyby je domácí proměnili, mohli jsme klidně prohrát,“ upozornil.
Z druhého vítězství v řadě měl sice radost, ale na druhou stranu jej nechce přeceňovat. Už v příštím kole totiž čeká jeho svěřence nesmírně náročné střetnutí, při kterém na domácí palubovce přivítají jednoho z největších favoritů extraligy, celek Plzně.

„Aniž bych chtěl snižovat kvality Nového Veselí, všichni dobře víme, že Plzeň bude daleko silnější a kvalitnější soupeř. V tomto utkání se ukáže, jak moc nám pomohly dvě výhry v řadě,“ dodal Kekrt.

Zápas 17. kola extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a M.A.T. Plzeň je na programu v neděli 25. února. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Duel začne v 17 hodin.

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek    25:28 (13:14)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Pyško – Bednárek 1, Petrovský 10/2, Bosák 1, Gřešek 3/1, Dyba 1, Vacula, Hes, Kichner 5, Kocich 4, Geist 3, Žvak, Mazur, Musálek, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci: 300.

Záznam utkání >>

Komentáře