Neproměněné šance nás stály další body.

Neproměněné šance nás stály další body. Brno – SKP 32:30

Po zimní přestávce pokračuje o tomto víkendu kolotoč extraligových zápasů. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v něm ve 14. kole narazili na Brno. Na jihu Moravy prohráli o dvě branky 32:30.

Během zimní přestávky fanoušci bez házené nebyli. Mnozí sledovali počínání české reprezentace na evropském šampionátu v Chorvatsku, která se na Balkáně zaskvěla konečným 6. místem, když v průběhu turnaje porazila i silné Dány či Maďary. V konečném umístění za sebou nechala například obhájce titulu z Německa, Island nebo Makedonii. K úspěchu českého výběru přispěl také pivot Leoš Petrovský, který s házenou začínal v Krmelíně a extraligu začal hrát právě v našem družstvu.
Nyní už ale k utkání v Brně, v němž odehrál náš výběr první soutěžní duel pod novým trenérem Jiřím Kekrtem, který k mužstvu přišel na začátku zimní přípravy. Náš celek chtěl svému soupeři oplatit porážku z podzimní části, kdy doma smolně prohrál o jediný gól.
Střetnutí v Brně bylo po celou dobu velice vyrovnané. Obě družstva se přetahovala o vedení. V jednu dobu jsme měli už tříbrankový náskok, navíc Adam Gřešek házel sedmičku. Jenže ji neproměnil a úspěšný nebyl ani z následné dorážky, když se k němu míč odrazil.
Navíc jsme v celém utkání neproměnili mnoho vyložených šancí, čehož domácí využili. Závěr zápasu zvládli lépe, vypracovali si čtyřbrankový náskok, který jsme už nedokázali vyrovnat.

„Brno bylo určitě hratelné, ostatně vždycky říkám, že to je každý soupeř. Abychom ale v takovém zápase uspěli, museli bychom podat komplexnější výkon po všech stránkách,“ uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.
„Neproměnili jsme spoustu vyložených šancí, což je asi největší bolest tohoto družstva celou sezonu. Na tom budeme muset hodně zapracovat. Dneska jsem nebyl spokojený ani s výkonem brankářů. V Brně nás nepodrželi,“ pokračoval zkušený lodivod v hodnocení střetnutí na jihu Moravy.
Po čtrnácti odehraných zápasech tak máme na kontě stále jen devět bodů. V tabulce nám stále patří 11. příčka, ale vzhledem k tomu, že Strakonice na domácí půdě přehrály Zubří, dotáhl se na nás bodově i nejhorší celek soutěže.
V příštím kole přivítáme na domácí palubovce Hranice, které jsou zatím deváté. Na tohoto soupeře ztrácíme jediný bod. V tomto duelu tedy půjde o hodně. Hráči tak budou potřebovat vydatnou podporu příznivců. Zápas je na programu v neděli 11. února. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Střetnutí začne v 17 hodin.

SKKP Handball Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek     32:30 (17:16)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Bednárek, Petrovský 7, Bosák 3, Gřešek 2/1, Dyba, Vacula, Kichner 4, Kocich 5, Strack 3, Geist 5, Žvak 1, Mazur, Musálek, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Michal Hanák, Jiří Králíček. Diváci: 638.

Komentáře