Třetí prohra v řadě nás srazila na 11. příčku. SKP – Dukla 26:34

Po loňském 5. místě mají naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek po podzimní části soutěže letos blíže spíše k bojům o záchranu, než k play off. Ve 13. extraligovém kole podlehli doma pražské Dukle rozdílem osmi branek 26:34. V tabulce si pohoršili na 11. místo. Horší je už jen nováček ze Strakonic.

 

První poločas přitom nevypadal vůbec špatně. Postupně se v něm obě družstva dostala do mírného vedení. První výraznější náskok si vytvořila Dukla, když vedla 10:6 a 11:7. Následně jsme ale dokázali skóre otočit a ke konci první půle jsme o branku vedli. Do šaten nakonec odcházela obě mužstva za vyrovnaného stavu 14:14.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, až na prvních pár minut, kdy jsme prohrávali. Pak jsme se přizpůsobili hře soupeře. Přestali jsme tahat rychlé útoky a přestali jsme bránit. Měli jsme takový hluchý výpadek, což nás stálo vedení o čtyři góly,“ hodnotil první poločas trenér Dukly Jan Josef s tím, že naši hráči měli dobrý útok, na který jeho svěřenci nedokázali reagovat. „Naštěstí se nám to podařilo zkorigovat do konce poločasu,“ pokračoval.
Po změně stran si však favorit díky mnoha technickým chybám našeho celku dokázal postupně vypracovat až osmigólový náskok. Mohl se tak nakonec zaslouženě radovat z vítězství v poměru 34:26.

„O přestávce jsme hráčům promluvili do duše. Především, co by měli dělat takticky. A po změně stran to naprosto plnili. Dokázali jsme si pak poradit i s tím, když soupeř vytáhl osobní obranu na nejlepšího hráče utkání, kterým byl Jakub Sviták,“ řekl Josef. „V prvním poločase ještě tolik ne, ale ve druhém ukázal svou sílu. K naší zlepšené hře přispěla i obrana 1-5, kdy jsme v hodně krátké době získali pět nebo šest míčů a ty podle mě rozhodly,“ dodal.
Jeho protějšek Lubomír Kavka byl po zápase hodně zklamaný. „Nehodnotí se mi to lehce, protože zhruba čtyřicet minut jsme byli Dukle vyrovnaným soupeřem. Ve druhé půli jsme nedokázali lépe přikrýt Jakuba Svitáka, byť jsme na něj vytáhli osobní obranu,“ poznamenal trenér Pepino SKP Frýdek-Místek.

„Utkání se zlomilo našimi technickými chybami. V rychlém sledu jsme udělali tři nebo čtyři. Bylo to za vyrovnaného stavu, nebo když jsme prohrávali o gól. Následně se soupeř dostal do osmibrankového vedení a my jsme to už nedokázali zvládnout herně, ani psychicky,“ zdůraznil. „V závěru jsme už nestačili ani kondičně. Dukla nás přehrávala v situacích jeden na jednoho a to byl klíč k jejímu úspěchu.“

 

Svěřencům Lubomíra Kavka se tak po další porážce opět o něco vzdálila vidina play off. „Úplně ztracené to ještě není, ale musíme myslet na to, že máme velice těžký los, protože doma budeme hrát ještě s mnoha silnými soupeři. Lovosicemi, Plzní i Zubřím. Neházíme ale flintu do žita. V zimě se musíme nějak zkonsolidovat, protože nás po celou dobu trápily zdravotní potíže,“ podotkl.

„Nemůžeme čekat, že když někdo nastoupí po nemoci, vydrží hrát celý poločas. V ideální formě ještě není Martin Kocich, Seba Strack, celý týden netrénoval Jarda Dyba, který přišel až na zápas,“ popsal Kavka. „Na to se ale nechceme vymlouvat. Faktem je, že jsme po změně stran udělali mnoho technických chyb, nedokázali jsme si poradit s vysunutou obranou soupeře.“

Nejenom předseda klubu, ale celý realizační tým musí doufat v to, že družstvu pomůže zimní přestávka, ve které podle Kavky dojde i ke změnám uvnitř týmu.

„Některé věci totiž doposud nefungují tak, jak jsme si představovali. Musí tak určitě dojít k určité změně,“ upozornil. „Budeme se muset tvrdě připravit na jarní boje, protože každý zápas je letos vyrovnaný a těžký. Čekají nás doma těžcí soupeři, proti kterým budeme muset bodovat, což nám může svazovat hlavy i ruce,“ míní.
„Teď bude záležet, jestli si hráči přes Vánoce doléčí šrámy a budou ochotní v lednu nastoupit do tvrdého drilu. To jsme doposud nemohli dělat, protože na trénincích bývalo málo hráčů kvůli nemocem i jiným věcem. Především hráči musí změnit svůj přístup,“ doplnil Kavka.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha  26:34 (14:14)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Pyško – Rajnoha L. 1, Bednárek 1, Petrovský 8/2, Bosák 2, Gřešek 2, Dyba, Vacula, Hes 1, Kichner 5, Kocich 3, Strack, Geist 3, Mazur, Krahulík. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič. Diváci: 415.

Komentáře