ŽÁKOVSKÁ LIGA – v 1.kole zisk šesti bodů

Starší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek úspěšně vstoupili do nového ročníku celorepublikové soutěže kategorie starších žáků. V prvním kole v Novém Veselí vybojovali šest bodů, když postupně zvítězili nad Sokolem Nové Veselí, TJ Nový Jičín a Cementem Hranice. Jedinou porážku, po velmi vyrovnaném souboji, utržili od loňského mistra HC Zubří.

Výsledky našeho družstva v 1.kole
První zápas jsme odehráli s domácím týmem Nového Veselí. Od samého začátku to pro naše družstvo nebylo snadné a v 7. min jsme dokonce prohrávali 5:7. Od toho momentu jsme se ale výrazně zlepšili v obraně a střelecky se nám začalo dařit.  V 18. min už jsme skóre otočili a vedli jsme 15:12 a do poločasu jsme si udrželi náskok 17:13. Druhý poločas ale soupeř začal dotahovat a ze zápasu udělal velké drama. Nakonec se štěstí přiklonilo na naší stranu a Veselí porážíme 27:26.
Pepino SKP Frýdek-Místek – Sokol Nové Veselí 27:26 (16:13)
Sestava a branky SKP: Bortel, Broda – Somsi 1, Papala 1, Moješcik 4/1, Borák 6, Mlčoušek 6/1, Kresta Michal, Vyskočil 7, Chovančík, Bardoň, Šupola, Mazur Vojtěch 2, Kresta Zdeněk. Trenér Radim Hustopecký st.

Do druhého utkání jsme šli proti „papírově“ nejslabšímu soupeři z Nového Jičína. Průběh zápasu tomu ale ze startu nenasvědčoval a Nový Jičín nás hodně trápil a prohrávali jsme 8:10. Opět jsme ale dokázali zlepšili hru a v 15. minutě druhého poločasu jsme otočili na 25:19 a dokráčeli jsme k vítězství 26:20.

TJ Nový Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek  20:26 (12:11)
Branky SKP: Moješcik 9/2, Mlčoušek 6/1, Borák 4, Vyskočil 3, Mazur Vojtěch 3, Papala 1.

Třetí zápas jsme odehráli proti největšímu favoritu celé soutěže ze Zubří. Do zápasu jsme vstoupili velmi nervózně a rychle jsme prohrávali o 4 branky 4:8 a první poločas prohráli 9:13. Do druhého poločasu ale nastoupil „úplně jiný tým“ – veliké zlepšení v obraně a střelecky se nám začalo dařit.  Ze zápasu se rázem stalo obrovské drama, kdy jsme za stavu 21:21 nedali branku, zato z protiútoku soupeř branku dal a prohráli jsme velmi „nešťastně“ 22:23.

„Hráče musím ale pochválit za výkon ve druhém poločase a hlavně fanoušky, kteří nás hnali za vítězstvím v tomto zápase, co nejvíce to šlo, škoda že to nevyšlo. Emoce kluků po tomto zápase byly obrovské“. Zhodnotil utkání trenér Radim Hustopecký st.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Zubří  22:23  (9:13)
 Branky SKP: Vyskočil 8, Borák 5, Moješcik 5/2, Mlčoušek 2, Papala 1, Mazur Vojtěch 1.

Do posledního zápasu náš tým šel proti Hranicím. Kluci byli ale ještě hodně zklamáni z porážky od Zubří, kde jsme si body zasloužili, ale je to sport a musíme se oklepat a jít dál. Od samého začátku to byla z naší strany pohledná házená a udržovali jsme si 4 brankový náskok a nakonec zvítězili 19:16.

TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 16:19  (7:11)
Branky SKP: Vyskočil 8, Bardoň 3, Mazur Vojtěch 2, Borák 2, Papala 1, Moješcik 1, Mlčoušek 1, Broda 1.

„Z Veselí vezeme šest bodů z osmi možných, což si myslím, že není až tak špatný začátek soutěže a doufám, že další kola budeme ještě úspěšnější. Chci poděkovat všem hráčům za zodpovědný přístup v prvním kole ŽL a v neposlední řadě opět poděkovat rodičům a fanouškům, že dorazili takovou dálku a vytvořili fantastickou atmosféru a kluky přijeli povzbudit“  zhodnotil vstup do Žákovské ligy trenér Radim Hustopecký st.

Tabulka >>>ZDE<<<

Další turnaj naše družstvo odehraje v sobotu 20.1.2018 v Polance. Soupeři nám budou týmy SKH Polanka, HC Dukla Praha „B“, HBC Jičín a SSK Talent Plzeň.

Komentáře