V Zubří jsme sahali po bodu, ale nakonec prohráli o gól

V 11. extraligovém kole zajížděli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na horkou půdu Zubří. Jednomu z hlavních favoritů soutěže a prozatímnímu lídrovi byli vyrovnaným soupeřem, byť nakonec prohráli. O jediný gól 22:21.

Od začátku utkání si naši hráči počínali velice dobře, byť už před jeho zahájením přišli o v poslední době velice dobře chytajícího brankáře Jana Marenčáka, který si při rozcvičce nešťastně pochroumal kotník, když šlápl na míč. „O přestávce se ho masér Milan Sikora pokoušel dát dohromady, ale celý duel musel odchytat Vít Pyško,“ poznamenal trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

Jeho svěřenci se tentokrát prezentovali velice dobrým, bojovným výkonem, když pro žádného hráče nebyl žádný souboj ztracený. I proto jsme po prvním poločase vedli o dvě branky, když na ukazateli svítilo skóre 11:13.

V povedeném výkonu pokračoval náš výběr i po změně stran. Zubří sice dokázalo vyrovnat, ale po většinu utkání drželi Kavkovi svěřenci vedení.
„Až ke konci zápasu jsme udělali technickou chybu, díky které se Zubří dostalo do vedení 22:20. Následně jsme sice dokázali ještě snížit na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat jsme už nestihli,“ konstatoval lodivod SKP. Nechceme se vymlouvat na rozhodčí, ale některé naše „technické chyby“ v útoku byly také dílem „jejich posouzení“ pravidel o krocích či prorážení.

Frýdecko-místecký kouč byl velice spokojený s přístupem všech hráčů k tomuto utkání. „Klukům se nedá nic vytknout. Možná jen, že ke konci se jako by báli vyhrát. Nevyužívali jsme už tolik prostoru křídel, což byla škoda,“ popsal s tím, že střetnutí by rozhodně slušela remíza. „Zubří rozhodně nebylo lepší, ale šťastnější,“ konstatoval.

I v zápase proti Zubří jsme nebyli v kompletní sestavě. Týmu stále chybí Martin Kocich na střední spojce. „Po delší době nastoupil Jarda Dyba. Pro nemoc navíc opět nemohl nastoupit Seba Strack. Ke konci jsme na palubovku poslali i mladého Matěje Mazura, protože Vojta Petrovský si už potřeboval vydechnout,“ vypočítal Kavka.

„Každopádně je poznat, že družstvo se herně zvedá. Nyní nás čekají dva těžké zápasy. Nejprve ve Strakonicích, následně doma proti Dukle. Pokud budeme pokračovat ve výkonech, které jsme předvedli v posledních zápasech, měli bychom tyto duely zvládnout,“ věří Kavka svému týmu.
Momentálně jsou hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na 10. příčce. Ovšem střed tabulky je tak vyrovnaný, že na místa zaručující play off ztrácí pouhý bod.

 

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 22:21 (11:13)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Šimek, Bednárek, Petrovský 4, Bosák 4, Gřešek 4, Dyba 1, Vacula, Hes, Kichner 6, Geist 2, Žvak, Mazur, Musálek, Krahulík. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. ČK: Dyba. Diváci: 437.

Komentáře