Derby neměli vítěze. Pepino SKP – Kopřivnice 26:26

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se v pěti dnech dvakrát utkali se stejným soupeřem. Kopřivnici totiž nejprve vyzvali v osmifinále poháru. To ji ve středu podlehli 24:32. V neděli se pak v 9. kole extraligy s týmž protivníkem rozešli smírně 26:26.

Na rozdíl od pohárového utkání nastoupilo naše družstvo v mnohem silnější sestavě. Zdravotně už na tom byli o poznání lépe Vojtěch Petrovský, Jiří Bednárek i Michal Vacula. Na tribuně tak kvůli zranění musel zůstat jen Martin Kocich.

Tentokrát dokázali naši hráči zachytit úvod utkání a hned si v něm vytvořili i tříbrankové vedení. To se ale nerodilo snadno, protože Kopřivnice byla nepříjemná znovu svou vysunutou obranou. I díky ní dokázala náš náskok stáhnout a dokonce se dostat do vedení. Nicméně do konce prvního poločasu jsme dokázali vyrovnat, takže po první půlhodině byl stav nerozhodný 14:14.

Po změně stran si zpočátku lépe počínali naši hosté, ale naše hráče jejich nepříjemná hra nepoložila. Na rozdíl od pohárového duelu jsme s nimi dokázali držet krok a v posledních desíti minutách jsme si dokonce vytvořili dvoubrankové vedení. Závěr střetnutí však lépe zvládl celek z Kopřivnice, takže duel nakonec skončil zaslouženou remízou 26:26. Obě mužstva si tak do tabulky připsala po jednom bodu. Kopřivničtí si tak upevnili 5. příčku. My jsme si polepšili na sedm bodů, nicméně v tabulce jsme zatím až desátí.

„Dnešnímu utkání asi remíza sluší, byť jsme k vítězství neměli daleko. Když jsme vedli o dvě branky, mohli jsme utéct na tři a to už by soupeř asi nedohnal. Bohužel se tak nestalo, tak bereme jen jeden bod,“ uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

„I dneska nám dělala problémy vysunutá obrana Kopřivnice. Těžko jsme na ni hledali recept, byť jsme dobře věděli, že soupeř bude přesně takto hrát,“ pokračoval. „Ve druhém poločase nám hodně pomohl Honza Marenčák, který branku doslova zavřel. Je třeba říct, že dneska zachytal slušně i Vít Pyško, který chytil několik vyložených šancí Kopřivnice,“ podotkl frýdecko-místecký kouč.

Na více než zisk jednoho bodu za remízu to ale bohužel nestačilo. Od 8. místa zaručující účast v play off nás momentálně dělí jediný bod. Naši hráči se této metě budou chtít přiblížit v dalším extraligovém utkání, kdy hrají opět doma. Tentokrát přivítají celek Jičína, a sice v sobotu 25. listopadu. Duel začne v 18 hodin v hale na 6. ZŠ.

Pepino SKP Frýdek-Místek – KH Kopřivnice     26:26 (14:14)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Coch – Rajnoha L. 1, Šimek, Bednárek 1, Petrovský 10/3, Bosák 3, Gřešek 2, Vacula, Hes, Kichner 4, Strack, Geist 4, Mazur 1, Musálek. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Diváci: 551.

Komentáře