V poháru končíme. Kopřivnici jsme doma podlehli 24:32

Cesta domácím pohárem skončila pro naše hráče Pepino SKP Frýdek-Místek v osmifinále. V okleštěné sestavě nestačili na výběr Kopřivnice, kterému podlehli o osm gólů 24:32. Mezi osm nejlepších tak zaslouženě postoupil náš soupeř.

Vojtěch Petrovský, Martin Kocich, Michal Vacula, Jiří Bednárek a Jakub Bosák. Ti všichni sledovali pohárové střetnutí s Kopřivnicí jen z tribuny. „Vojtu Petrovského trápí záda, Martina Kocicha kotník, Jirku Bednárka tříslo a Michala Vaculu rameno. Tito hráči mají nějaké šrámy a potřebují být připravení na další utkání. Jarda Dyba je ještě nemocný,“ uvedl předseda a trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka s tím, že sestavou, kterou poslal na palubovku, rozhodně nepodceňoval pohár. „Jinou možnost jsme ale neměli, pokud chceme, aby byli hráči, kteří hráli v Lovosicích, v pořádku na další extraligové utkání,“ pokračoval.

Bohužel i v pohárovém střetnutí s Kopřivnicí si naše družstvo nepohlídalo vstup do utkání. Navíc neproměnilo hned tři sedmičky, takže soupeř se rychle ujal vedení.
„Je to v hlavách hráčů, že nejsou nastartovaní na zápas od začátku. Myslí si, že je dost času a že když něco pokazí, tak mají ještě dostatek času to pak napravit, dohnat. Jenže najednou pak zjistí, že už čas není,“ upozornil frýdecko-místecký kouč. „Schází nám zarputilost o výsledek, která musí být patrná hned od úvodních minut,“ dodal.

Kopřivnice tak v zápase potvrdila, že letos patří k příjemnému překvapení. V extralize zatím drží 5. příčku a po výhře 32:24 ve Frýdku-Místku se dostala do čtvrtfinále domácího poháru.

„Dělala nám problémy vysunutá obrana Kopřivnice, protože spojky i ostatní naši hráči byli statičtí, bez pohybu. Ztráceli jsme díky tomu míče. Navíc se k tomu připojila naše slabina v podobě neproměňování šancí. Hlavně z křídel a ze sedmiček,“ podotkl Kavka.

„Ze spojek se sice něco uchytilo, ale procento úspěšnosti střelby je tragické. Je vidět, že hráči, kteří tady byli z béčka, na extraligu ještě nemají. Jediný, kdo překvapil, byl Vojta Hečko, který dal hře trochu smysl a pohyb. V této sestavě se s utkáním po nepovedeném začátku nedalo nic dělat.“

Možnost reparátu budou mít Kavkovi svěřenci už v neděli, kdy na domácí palubovce hrají se stejným soupeřem. Tentokrát se však bude hrát o extraligové body.
„Hráči, kteří dnes nenastoupili, mohli vidět na živo herní styl Kopřivnice a mohli vidět, jak jsme se k tomuto stylu přidali. Výsledek napovídá, jestli jsme si s tím uměli nebo neuměli poradit,“ poznamenal lodivod Frýdku-Místku.

„Musíme najít určité recepty, jak přehrávat obranu Kopřivnice. To musíme hrát ale od začátku naplno a zodpovědně. V momentě, kdy dostaneme Kopřivnici pod tlak, by to mělo být jiné,“ zamyslel se.

Až po čtvrtečním a pátečním tréninku bude Lubomír Kavka vědět, které z marodících hráčů už bude mít k dispozici. „Otazník je nad stále nemocným Jardou Dybou a Martinem Kocichcem. Jirka Bednárek, Vojta Petrovský a Michal Vacula by ale nastoupit měli,“ vzkázal frýdecko-místeckým příznivcům.
Extraligový duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a KH Kopřivnice je na programu v neděli 19. listopadu od 17 hodin. Hraje se v hale na 6. ZŠ.

Pepino SKP Frýdek-Místek – KH Kopřivnice                 24:32 (11:17)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Coch – Rajnoha L. 2, Šimek, Horáček, Gřešek 1, Rajnoha J. 2, Hes 4, Kichner 1, Strack 2, Pomichálek 1, Mazur 3, Musálek 2, Hečko 6/3, Müller. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Adam Baader, Jiří Novotný ml. Diváci: 220.

Komentáře